Як збільшити вагу дитини.

Сучасна педіатрія рідко стикається з таким явищем, як недобір ваги . На щастя, війни і природні катаклізми обходять нашу країну стороною. Тому більшість дітей здорові і відмінно набирають вагу. Більш того, сильно зросла кількість малюків, вже c перших років життя страждають від надмірної ваги . Однак випадки недобору ваги все-таки зустрічаються в лікарській практиці.
Інструкція
1
Якщо педіатр діагностував у дитини недобір ваги , приводу для паніки немає. Спочатку зверніть увагу на комплекцію мами і тата. Якщо батьки невисокого зросту, худенькі, астенічного типу, значить, малюк просто опинився під впливом спадковості. І ніякого недобору ваги немає. Просто крихітка по статурі трохи легше і менше однолітків.
2
Якщо вага батьків дитини знаходиться в межах норми, а малюк не добирає в кілограмах, потрібно переглянути його харчування. Можливо, в раціоні маляти не вистачає жирів і вуглеводів. Або присутній надлишок білкової їжі. Для перетравлення білка потрібно багато енергії, тому обов'язково давайте дитині вуглеводомісткі продукти - злаки, овочі, фрукти.
3
Якщо збільшити вагу дитини самостійно не вдається, зверніться до лікаря. Можливо, малюк трохи відстає в розвитку. Це можна успішно лікувати за допомогою медикаментозних засобів і фізичних вправ. А правильно підібрана, узгоджена з медиками, висококалорійна дієта допоможе швидко збільшити вагу дитини.
4
Якщо дитина ще зовсім маленький, харчується грудним молоком, і при цьому не набирає у вазі, це так само привід для візиту до педіатра. Швидше за все, обстеження доведеться пройти і мамі. Нерідкі випадки, коли в молоці жінки бракує необхідних елементів для розвитку і зростання малюка. Тоді крихту переводять на штучне вигодовування. Сучасні молочні суміші забезпечують дитини всіма необхідними елементами для повноцінного харчування. Можливо, доведеться спробувати декілька видів поживної суміші, щоб підібрати ту, яка підходить малюкові. Як тільки ви знайдете продукт, який дитина буде вживати в їжу із задоволенням, він відразу почне набирати у вазі.
5
Якщо дитина занадто активний, то в недобір ваги немає нічого дивного. Просто всі калорії, отримані з їжею, він тут же витрачає в русі. І якщо здоров'я малюка при цьому не страждає, він веселий, активний, і зі стільцем все гаразд, то сильно змінювати його раціон не варто. Додайте додатковий прийом їжі між полуднем і вечерею або між сніданком і обідом. Але не в якому разі не перегодовуйте дитини, не змушуйте його є, якщо він не хоче.
6
Багато дітей ближче до підліткового віку починають швидко рости, витягуватися вгору. При цьому здається, що дитина сильно схуд. Насправді це не так. Просто він став вище, пройшла малюкова пухлість, і стало здаватися, що чадо сильно втратило у вазі. Не хвилюйтеся. Більшість підлітків успішно переживають цей період, і до 17-19 років відновлюють нормальну вагу. Просто збільште кількість їжі, яку ви зазвичай давали дитині. Слідкуйте, щоб у раціоні було достатньо м'яса і овочів. Юнаки 14-17 років повинні споживати не менше 3200 ккалл на добу. Дівчата - 2800 ккалл. А якщо дитина активно займається спортом, кількість споживаної енергії має бути збільшено в півтора - два рази.
7
Швидше за все, нічого страшного в недобір ваги немає. Але якщо дитина відмовляється від їжі, став млявим, малорухливим, різко схуд - це може бути ознакою серйозного захворювання. Тому при появі цих симптомів не тягніть із зверненням до лікаря. Вчасно проведена терапія і повноцінне харчування, обов'язково допоможуть вашому малюкові набрати вагу.
Діти з недоліком ваги дуже вразливі, часто у них знижений імунітет. Стреси і слабка нервова організація сприяють ще більших втрат маси тіла. Як допомогти малюкові набрати вагу і вирости сильним і здоровим людиною?
Інструкція
1
Виявивши, що ваша дитина значно відстає у вазі від однолітків, обов'язково проконсультуйтеся з педіатром. Можливо, будуть потрібні спеціальні препарати, лікарські настої. Сучасна медицина накопичила багатий досвід у лікуванні подібних проблем дитячого організму.
2
Змініть режим харчування малюка, збільшуйте число годувань. Збагатите денний раціон їжею з великим вмістом белов, жирів і вуглеводів. Запропонуйте дитині на сніданок і полуденок здобні булочки з маслом, а на вечерю подайте яловичий шніцель з різноманітними кашами, картоплею. Споживання солодощів краще обмежити. У вас навряд чи вийде вмовити дитину з'їсти повноцінний обід із трьох страв, якщо попередньо він ласував цукерками.
3
Зазвичай у дітей з невеликою вагою поганий апетит. Зробіть прийом їжі регулярним, в один і той же час. Відмовтеся від звички відволікати малюка під час їжі переглядом мультфільмів і читанням казок. Батькам здається, що карапуза, захопленого пригодами улюблених героїв, погодувати простіше. Але при порушенні нервової системи з'їдена їжа погано засвоюється дитячим організмом.
4
Відродити традицію сімейних неквапливих обідів. Сідайте за красиво сервірований стіл, запропонуйте молодшому члену сім'ї дорослі столові прилади. Не пошкодуйте часу на різноманітність і прикраса страв.
5
Фізичне навантаження збільшує м'язову масу. Запишіть дитину в спортивну секцію, простежте за регулярним відвідуванням уроків фізкультури. Тільки обов'язково враховуйте бажання і стан здоров'я дитини. Слабкий і хворобливий організм необхідно навантажувати поступово. Краще почати з звичайної ранкової гімнастики, пробіжок на свіжому повітрі. Найчастіше виїжджайте на природу. Пікніки, купання в найближчому водоймищі, зимові лижні прогулянки лісом підвищать тонус організму, що росте.