Маленька квартира: Як обставити її стильно і зі смаком.

Створити красивий і функціональний інтер'єр на великий житлоплощі, звичайно ж, легше, ніж на сильно обмеженому просторі. Втім, дефіцит квадратних метрів - не привід відмовляти собі в комфорті. Озброївшись корисними порадами, ви легко вирішите проблему, як обставити маленьку квартиру і зробити її по-справжньому затишною.
Інструкція
1
Меблі і предмети обстановки гармонійно впишуться в невелику квартиру тільки в тому випадку, якщо інші елементи інтер'єру (шпалери, підлогу, стелю, штори) будуть правильно поєднуватися один з одним і візуально збільшувати простір. Домогтися цього можна, вибираючи підлогове покриття і шпалери світлих тонів. Стелю краще всього залишити білим, а при виборі штор віддавайте перевагу легким, тонким тканинам.
2
Щоб квартира виглядала просторою, відмовтеся від меблів великих розмірів. Ідеальним рішенням будуть меблеві трансформери (дивани, ліжка), складні стільці і столи, які легко прибираються і не займають багато місця. Також зверніть увагу на елементи декору, виконані з прозорого скла (полки, стільниці): вони вигідно підкреслюють ефект вільного простору.
3
Колір меблів не повинен контрастувати з кольором стін. Навпаки, домагаючись максимального єдності цих двох відтінків, ви зробите кімнату більше.
4
Вибирайте тільки функціональну меблі. Наприклад, журнальний столик з основою у вигляді куба може служити сховищем різним дрібниць. Ящики в дивані або ліжку підходять для зберігання постільної білизни. Старовинні бабусині скрині будуть одночасно служити прикрасою кімнати і виконувати функції комода.
5
Не захаращуйте центр кімнати, тоді приміщення здаватиметься просторіше. Намагайтеся розставити меблі уздовж стін або по кутах.
6
В протилежний входу кут кімнати поставте якийсь яскравий предмет (квітка в вазі, торшер). Привертаючи увагу людини, цей елемент створить ефект великої перспективи.
7
Якщо у вашій квартирі високі стелі, розташовуйте спальні місця подвійним антресольного поверхом. У разі, коли практично весь простір кімнати займає ліжко, повісьте над нею балдахін від підлоги до стелі. Цей прийом зробить стелю вище і розділить вашу кімнату на окремі зони.
8
У маленькій квартирі оточіть себе дзеркалами, бо вони прекрасно створюють ілюзію нескінченного простору. Також дзеркала здатні підсилити світло і колір приміщення, тим самим багаторазово збільшуючи його розміри.
9
Обов'язково додайте світла в маленьку квартиру. Для цього використовуйте місцеву підсвічування на меблів, в нішах, по підлоги і стелі. Або хоча б повісьте на різних рівнях кілька торшерів, бра. Граючи з освітленням, ви поділяєте кімнату на окремі зони і робите її більш затишною.
Корисна порада
Наведіть порядок у відкритих шафах і полицях, оскільки навіть найбільш вдалу обстановку псує надмірна кількість дрібничок. Чим менше речей у вашій маленькій квартирі буде на виду, тим більше і вільніше вона буде здаватися.