Як знизити відсоток на кредит.

Не багато хто з нас знають, що можна знизити відсоток по вже наявному кредитом. А між тим, багато банки охоче йдуть назустріч своїм позичальникам, якщо вони виявилися у важкій фінансовій ситуації і не мають можливості платити за наявним графіком.
Інструкція
1
Банки завжди пропонують реструктуризацію боргу тим клієнтам, хто заздалегідь повідомляє про майбутні або наступили проблемах. Це може бути збільшення терміну кредитування, відстрочка погашення основного боргу, зниження відсоток ної ставки. Звичайно, йдуть банки на це не надто охоче, адже вони втратять частину запланованих доходів. Але тим не менш, банку вигідніше недоотримати певну суму, ніж у випадку виникнення прострочення не одержати її зовсім.
2
В середньому банки готові знизити ставку по кредитом на 1,5-2 відсоток вих пункту. Однак спокушатися не варто. Зазвичай вони надають таку пільгу на період, що не перевищує двох років, тобто не час, поки позичальник зазнає фінансових труднощів. Деякі банки після закінчення цього терміну знову піднімають відсоток ву ставку і навіть з урахуванням недоотриманих доходів за пільговий період.
3
Щоб знизити відсоток по кредитом, необхідно звернутися в банк і представити документи, що підтверджують погіршення вашого фінансового стану. Це може бути копія трудової книжки, якщо вас звільнили, довідка про заробітну плату, якщо вона знизилася, лікарняний лист або довідка від лікаря, якщо ви не можете виконувати боргові зобов'язання за станом здоров'я.
4
Однак проаналізувавши ваш стан, банк може порахувати, що ви не зможете розраховуватися за кредитом навіть після його рефінансування, і запропонувати продати майно, на придбання якого були витрачені позикові кошти. Так що в цій ситуації головне не перестаратися.
5
Банки можуть знизити відсоток ву ставку і в наступному випадку. Наприклад, позичальник взяв іпотечний кредит три роки тому під 16% річних, а зараз ставка за аналогічним кредитом складає 13%. Але в цій ситуації існують також свої «підводні камені». По-перше, не варто замислюватися про рефінансування, якщо різниця між відсоток -ними ставками невелика, не менше 3-х відсоток них пунктів. По-друге, не надто буде помітна різниця від зниження відсоток ної ставки при ануїтетні платежі, особливо, якщо ви оплатили більше, ніж третина кредиту. Тепер в сумі платежу значна частина - це розмір основного боргу, а більшу частку відсоток ов ви вже повернули банку.
Сьогодні більшість банків використовують індивідуальну систему оцінки клієнта. Що це таке? Це перелік критеріїв, від відповідності або невідповідності яким залежить величина процентної ставки для конкретного позичальника. Таким чином, різниця в умовах кредитування між двома клієнтами одного банку може бути колосальною і досягати 5%, а то і більше. Така тенденція особливо відчутна в області споживчого кредитування. Як же зменшити відсоток по кредиту?
Інструкція
1
Доступний кредит для корпоративних клієнтів. Більшість банків запускають окремі програми кредитування для учасників зарплатного проекту. Якщо ваша зарплата перераховується на картку будь-якого банку, має сенс звернутися за кредитом саме в нього. Тоді ви можете розраховувати на мінімальну процентну ставку.
2
Спеціальні пропозиції для постійних клієнтів. Якщо ви вже брали і успішно виплатили кредит в одному з банків, можливо, варто звернути туди повторно. Майже напевно там вам запропонують пільгові умови кредитування, та й вимоги як до позичальника будуть більш лояльними.
3
Кредит із забезпеченням. Наявність поручителя може істотно знизити розмір процентної ставки. Зверніть увагу, що в деяких банках потрібно мати два поручителя. До поручителям висуваються вимоги аналогічні вимогам до позичальника.
4
Максимальний пакет документів. Процентна ставка банків напряму залежить від ризиків, які банку належить нести: чим вище ризики, тим більше відсоток. Щоб процентна ставка змінилася в бік зниження, не полінуйтеся зібрати повний пакет документів і підтвердити всі можливі джерела вашого доходу. Багато банків сьогодні йдуть назустріч позичальникам, які будучи платоспроможними, офіційно не мають високого заробітку. Тому до уваги приймаються непрямі показники платоспроможності, наприклад, відпочинок за кордоном або наявність автомобіля. Але відсоток по кредиту в такому випадку буде наближений до максимального.
5
Інші критерії. На інші критерії оцінки позичальника складно зробити вплив відразу, тим не менш, розмір процентної ставки залежить від рівня ваших доходів, від гарною чи поганою кредитною історії.