Як відформатувати диск комп'ютера.

Метою форматування цифрових носіїв інформації, як правило, є створення на них файлової системи. Іноді форматування застосовують в якості альтернативи видаленню всього вмісту диска . Будь-яка операційна система має засоби форматування носіїв з можливістю створення підтримуваних їй файлових систем. Зазвичай в комплект поставки ОС входять консольні і графічні утиліти для здійснення форматування. Так, для того, щоб відформатувати диск комп'ютера в Windows, потрібно зробити кілька кліків мишею.
Вам знадобиться
  • Права адміністратора в Windows.
Інструкція
1
Перенесіть важливі файли з диска , який передбачається відформатувати. В процесі форматування вся інформація на носії буде знищена. Тому, якщо на ньому містяться файли, що представляють цінність, має сенс скопіювати їх на інший диск. Скористайтеся файловим менеджером, або провідником Windows. Створіть тимчасовий каталог на диску, який не буде піддаватися форматування. Переконайтеся, що на цільовому носії достатньо місця для переносите файлів. Скопіюйте потрібні файли і папки в тимчасовий каталог.
2
Відкрийте оснастку управління комп'ютером. Клікніть правою кнопкою по значку "Мій комп'ютер", розташованому на робочому столі. У контекстному меню клацніть по пункту "Управління". Можна також відкрити меню "Пуск", вибрати пункти "Налаштування" і "Панель управління", клікнути по значку "Адміністрування", а потім по значку "Керування комп'ютером".
3
Відкрийте менеджер дисків. У лівій панелі вікна "Керування комп'ютером" послідовно розгорніть вузли "Керування комп'ютером (локальним)" і "Сховище". Виділіть елемент "Управління диска мі".
4
Відкрийте діалог форматування диска . У правій панелі вікна "Керування комп'ютером", що представляє собою інтерфейс менеджера дисків, знайдіть елемент, відповідний логічному диску, який необхідно відформатувати. Виділіть його, клікнувши по ньому лівою кнопкою миші. Відображуватимете контекстне меню за допомогою здійснення кліка правою кнопкою по елементу. У контекстному меню виберіть пункт "Форматувати ...".
5
Налаштуйте параметри форматування. У діалозі "Форматування" вкажіть нову мітку тому, тип створюваної файлової системи і розмір кластера. При необхідності включіть опції швидкого форматування, стиснення файлів.
6
Відформатуйте диск. Натисніть кнопку "OK" в діалозі установки параметрів форматування. Буде відображено вікно із запитом на підтвердження здійснення операції. Натисніть кнопку "OK". Дочекайтеся закінчення процесу форматування. Хід процесу буде відображатися у вікні менеджера управління диска ми.
7
Перенесіть файли, раніше збережені в тимчасовій папці, на відформатований диск. Використовуйте файловий менеджер, або провідник Windows.
Зверніть увагу
Операція форматування диска великого обсягу може зайняти тривалий час.
Корисна порада
Передача файлів буде виконаний швидше, якщо він здійснюється на інший фізичний диск.