Як використовувати кліпарт.

Кліпарт звичайно являє собою збірник фотографій, записаних на компакт-диск. Головна відмінність таких зображень, що вони відносяться до Royalty Free, тобто вільним від відрахування авторського гонорару. Іншими словами, фотограф один раз отримує гроші за свою роботу - в момент передачі диска замовнику. Далі замовник може використовувати фотографії необмежену кількість разів і для будь-яких цілей.
Вам знадобиться
  • -Кліпарт;
  • -Сайт;
  • -Журнал або газета;
  • -Презентація PowerPoint.
Інструкція
1
Придбайте кліпарт, коли стоїть завдання знайти зображення для сайту. Зазвичай фотографії згруповані за темами: «здоров'я», «спорт», «торгівля», «бізнес», «люди» і т.д. Іноді в одному Кліпарт присутні іміджі кількох різних тем. У зв'язку з відсутністю необхідності публікувати на сайті «важкі» зображення з роздільною здатністю від 300 dpi, краще купити збірники, в яких більше фотографій. Підбираючи фото, важливо керуватися їх релевантностью текстового наповнення сторінки.
2
Знайдіть кліпарти, якщо вирішили робити паперову газету або журнал, а бюджет не передбачає оплату роботи фотографа. Іноді збірники фотографій, вільних від авторських відрахувань, стають справжньою підмогою у видавничій справі. Щоб потім не говорили, що ви використовуєте «замилений» зображення, намагайтеся використовувати іміджі для створення власних композицій. Наприклад, в одному журналі при необхідності зробити ілюстрації до статті про даму з камеліями, дизайнер знайшов наступне рішення. З різних кліпартів вибрав замок, характерний для середньовічної Європи, портрет дівчини з високою зачіскою і квіти, що нагадують камелії. Перший знімок став частково розмитою підкладкою. Портрет позбувся кольоровості, забарвити в сепію і придбавши характерний «блюр», квіти було вирішено залишити без зміни. В результаті завдяки Кліпарт народилася дуже навіть гідна ілюстрація.
3
Використовуйте іміджі Royalty Free для виготовлення рекламних модулів і PowerPoint-презентацій. І в тому, і в іншому збірники допоможуть знайти гідний візуальний ряд, зберігши при цьому в недоторканності ваш гаманець. Втім, є один важливий аспект, який у ряді випадків обмежує використання клипарта. А саме - авторські та майнові права. Буває, що в Росії західний кліпарт реалізується без дозволу з боку правовласників. Тоді, зрозуміло, його використання спричинить за собою порушення законодавства.