Як знайти ціну товару.

Щоб знайти ціну товара, складіть так звану «повну калькуляцію». Іншими словами, врахуйте всі витрати, необхідні для виробництва однієї одиниці продукції і додайте до них бажану націнку. Отриману суму порівняйте з вартістю аналогічної продукції або послуг, присутніх на ринку вашого регіону. Якщо ваша ціна вища - треба знижувати або собівартість, або націнку.
Вам знадобиться
  • -Товари;
  • -Повна калькуляція;
  • -Дослідження конкуренції.
Інструкція
1
Розрахуйте собівартість своєї продукції. Метод повної калькуляції увазі необхідність взяти до уваги не тільки прямі витрати (наприклад, вартість сировини і робіт), а й непрямі. До них можуть належати: вартість доставки, електроенергії, що витрачається на обробку, оплата праці технічного персоналу, не зайнятого безпосередньо на виробництві і т.д.
2
Додайте націнку. Її величина залежить від кількох речей, і в різних галузях економіки може досить сильно різнитися. Наприклад, в торгівлі продуктами харчування середня націнка магазина становить 30-35 відсотків, а ресторанний бізнес, що працює на тих же продуктах - не буде рентабельним, якщо націнка нижче 250 відсотків. Також на величину націнки впливає географічний регіон - зокрема, купівельна спроможність населення. Чим вище заробітні плати мешканців того чи іншого міста - тим, відповідно, вище може бути і націнка. Інший важливий фактор - конкуренція.
3
Проаналізуйте ціни на аналогічний товар або послугу, виставлені конкурентами. Якщо ваша сума вище, вирішите, за рахунок чого вони можуть собі дозволити продавати дешевше. Можливо, справа в тому, що у них інші постачальники, продукція яких має меншу вартість? Або ж правильніше складено штатний розклад? Або нижче оплата праці персоналу? А може вони використовують не дуже якісна сировина? Причин може бути десятки, без ретельно проведеного маркетингового дослідження в цьому питанні не обійтися.
4
Знижуйте собівартість. Не обов'язково це робити за рахунок переходу на сировину низької якості. Можливо ввести нову систему автоматизації і скоротити штат бухгалтерів. Також дієвий спосіб зниження собівартості - перегляд графіка робочих змін. Для деяких випадків істотне зниження принесуть енергозберігаючі технології та більш раціональне використання складських приміщень.