Як сформувати бюджет.

Щоб сформувати бюджет , необхідно ретельно вивчити бізнес-план, а також фінансовий, інвестиційний та маркетинговий плани. Без розуміння, звідки чекати надходжень, а також без розрахунку постійних і змінних витрат, сформувати його не можна. Вірніше, такий бюджет не буде відповідати реальному стану справ в компанії.
Вам знадобиться
  • -Бизнес-план;
  • -фінансовий план;
  • -Інвестиційні план;
  • -маркетингові план.
Інструкція
1
Проаналізуйте продажі за минулий квартал, внесіть в дані коригування, в результаті отримаєте прогноз очікуваного прибутку. Скоректуйте минулі постійні та змінні витрати, щоб знати, які витрати вас чекають. Різниця між приходом і витратою покаже, чи є у фірми в цьому кварталі дефіцит бюджет а. Щоб його погасити, необхідні позикові кошти. У разі, коли доходи превалюють, заплануйте додаткові виплати інвесторам у рахунок погашення боргу. Це так званий «книжковий» або прогнозований бюджет . Компанія повинна орієнтуватися на нього при веденні своїх бізнес-процесів.
2
Внесіть в бюджет корективи, якщо вже на стадії прогнозованого бюджет а виникає дефіцит, а позикових коштів взяти нізвідки. Приймати такі управлінські рішення нелегко, але краще про все потурбуватися заздалегідь, наприклад, скоротивши штатний розклад або здавши частину зайвих площ в оренду. Як варіанти, можна переглянути собівартість своєї продукції, підняти націнку, пустити додаткові сили на збільшення збуту. У крайньому випадку - подумати про запрошення на час антикризового менеджера. Будь-яку фінансову проблему легше запобігти, ніж постфактум опинитися з нею лицем до лиця.
3
Розрахуйте фактичний бюджет за результатами роботи за квартал. З нього ви дізнаєтеся, як фактично були справи на вашому підприємстві. Невелика різниця між ним і «книжковим» бюджет ом - цілком нормальне явище. Наприклад, хтось із клієнтів не розрахувався вчасно чи навпаки, на рахунок надійшла оплата за постачання майбутніх періодів. Але якщо різниця суттєва - шукайте, через що це сталося. Якщо не аналізувати подібне, велика ймовірність складання помилкових бюджет ов, в результаті яких може відбутися чимало неприємних речей, аж до банкрутства підприємства.
Грамотне планування є запорукою успіху в будь-якому виді діяльності. Найбільше це стосується початку своєї справи. Будь ділової проект повинен починатися з бізнес-планування. План майбутнього підприємства повинен бути сформований не тільки для того, щоб з'ясувати для себе етапи робіт по створенню бізнесу, а й для залучення потенційних інвесторів.
Інструкція
1
Приступаючи до складання бізнес-плану, виходите з того, що цей документ повинен бути насамперед простим, виразним, доступним для розуміння і втілення його в життя. План повинен ясно відбивати основну ідею ділового проекту. Особливу увагу приділіть розділу, отражающему актуальність, затребуваність і злободенність ідеї, покладеної в основу майбутнього підприємства.
2
При формуванні етапів бізнес-плану намагайтеся, щоб він був максимально конкретним. Загальні міркування про перспективи розвитку підприємництва в Росії гарні для університетського реферату, але не допоможуть вам наблизитися до виконання дійсних завдань по початку і становленню бізнесу. Пропишіть в плані всі основні дані, що мають значення для відкриття своєї справи, включаючи витрати і потенційний прибуток.
3
У початковій частини плану (резюме) вкажіть загальну вартість проекту, розмір власних і позикових коштів, кошти державної підтримки, якщо такі передбачені. Прорахуйте і вкажіть термін окупності вкладень і очікувану середньорічну прибуток підприємства.
4
Уважно поставтеся до розділу плану, що стосується маркетингової стратегії. Почніть з опису конкурентів, їх сильних і слабких сторін. Включіть в план свої міркування щодо підвищення конкурентоспроможності. Стратегія маркетингу передбачає також наявність каналів збуту товарів чи послуг і способи залучення споживачів.
5
В виробничий план включіть відомості про наявні та необхідних площах новостворюваного підприємства, число одиниць необхідного обладнання, вказавши вартість кожної одиниці. Відобразіть в плані потреба в матеріалах і комплектуючих, умовах поставки. Прикладіть до виробничої частини плану список передбачуваних постачальників.
6
Передбачите в бізнес-плані також розділи, пов'язані з виконанням організаційних завдань, з фінансовим плануванням, кадровим забезпеченням підприємства. Одним з розділів плану повинні йти ризики підприємства і заходи їх попередження.
7
При складанні плану прагнете до того, щоб він був добре структурований. Занадто детальна інформація може змастити загальну картину, тому необхідні пояснення та уточнення приберіть у відповідні додатки. При бажанні потенційний інвестор неодмінно звернеться до пояснювальним інформації.