Як виміряти час.

З давніх часів люди знайомі з такими закономірностями, що день змінює ніч, весну - літо, повний місяць перетворюється на вузький серп. Спостерігаючи за цими змінами, люди навчилися передбачати їх, користуючись найпростішими пристосуваннями і підрахунками. Пісочними і сонячним годинником відміряли час діб, спостерігаючи за місяцем - визначали місяць, стежачи за зміною сезонів - рік.
Вам знадобиться
  • - календар,
  • - годинник
Інструкція
1
Зараз, як і раніше, основною одиницею відліку часу є доба, які дорівнюють одному циклу обертання Землі навколо своєї осі. Колись вони були умовно розділені на 24 години, годину - на 60 хвилин, хвилина - на 60 секунд. Тепер для того щоб визначити скільки часу, достатньо подивитися на годинник. Механічні або електронні, будучи справними і під час звіреними, вони покажуть вам точне час .
2
Однак добу - не така вже й велика одиниця часу. Спостерігаючи за змінами фаз місяця, люди встановили, що протяжність місяця - 28 діб. І, незважаючи на те, що цей підрахунок виявився не зовсім точним, ми до цих пір користуємося виробленої від цієї величини одиницею часу - тижнем, що складається з 7 діб.
3
Оскільки розподіл року на місяці в нашому календарі вельми умовно, різні місяці мають різну кількість днів - від 28 до 31. Рік - величина також не надто точна. Ми живемо за календарем, в якому три роки з чотирьох дорівнюють 365 днів, а четвертий, через виниклу похибки, - 366.
4
Не так давно в нашій країні були прийняті такі одиниці відліку часу як п'ятирічка і десятиліття. В даний час ними користуються значно рідше, проте ці величини можна зустріти на сторінках підручників історії, де розповідається про події ХХ століття.
5
Також в підручниках історії можна зустріти такі величини як століття, сторіччя і тисячоліття. На ці тимчасові проміжки прийнято ділити людську цивілізацію, яка налічує всього кілька тисячоліть. Говорячи про людський столітті, мають на увазі 70-80 років. А розмірковуючи про вік нашої планети і зірок, слід вживати такі величини як мільйони і мільярди років.