Як зшити плаття з сорочки. Зшити плаття з чоловічої сорочки.

Якщо в шафі вашого бойфренда залежалася непотрібна сорочка з довгими рукавами, забарвлення якої вам подобається, знайдіть їй застосування. Вдихніть в річ нове життя, пошивши зі звичайної чоловічої сорочки кокетливе плаття baby-doll. Процес займе не так вже й багато часу, але результат точно сподобається і вам, і колишньому власникові сорочки .
Вам знадобиться
  • - гумка;
  • - ножиці;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Насамперед, застебніть на сорочці гудзики і акуратно розкладіть її на великому столі або на підлозі. Скористайтеся ножицями і сміливо розріжте сорочку поперек на рівні пахв. При цьому притримуйте сорочку, щоб вона не зміщувалася, і лінія розрізу вийшла рівною з обох сторін.
2
Тепер візьміть нижню частину сорочки , якій судилося стати спідницею майбутньої сукні. Підігніть і прострочіть верхній край так, щоб можна було вставити гумку. Вставте відрізки гумок (5-6см) в області пахв з кожного боку, зробіть збірки і построчіте гумки в кулісці так, щоб вони не могли зрушити з місця.
3
З рукава сорочки у вас вийдуть деталі для ліфа сукні. Для цього відріжте рукав, зріжте з нього шов по довжині і відріжте манжету, прочертивши ножицями півколо. Розріжте заготівлю навпіл по лінії згину колишнього рукава. У вас повинні залишитися дві деталі, що нагадують конус за формою.
4
На вузькій частині конусів зробіть виточки приблизно до середини довжини деталей, прострочіть їх.
5
Обробіть краю деталей ліфа, підігнувши їх двічі на півсантиметра, і з'єднайте деталі, злегка наклавши одну на іншу. Тепер ліф можна пришити до нижньої частини сукні. Спочатку навертає заготовки для примірки. І тільки після цього остаточно пришивайте частини сукні.
6
Вам залишилося тільки зшити бретелі з решти рубашечной тканини і закріпити їх на плаття. Для цього виріжте довгі смужки шириною в 2-3 см, прострочіть їх уздовж, виверніть і пропрасуйте гарячою праскою. Надавши бретелям потрібну довжину, пришити їх до сукні: один кінець - до краю ліфа, інший - до спинки сукні. Можна також зробити більш широкі бретелі. Як варіант - пустити бретель позаду шиї, пришивши обидва її кінця до ліфа.
7
Сукня з сорочки готово. За бажанням ви можете декорувати його бантом, квіткою або стильною аплікацією.
Вільне плаття-сорочка - відмінний предмет гардероба для спекотних днів. Його можна зшити як і з однотонної легкої тканини, так і з матеріалу з великим принтом. І в тому, і в іншому випадку вигляд власниці такої сукні приверне увагу.

Як зробити викрійку сукні-сорочки

Для виготовлення викрійки сукні скористайтеся будь-яким підходящим лекалом сорочки прямого крою. Подовжите викрійку полички і спинки до бажаної довжини виробу. Інші елементи змінювати не потрібно, оскільки у цієї моделі така ж застібка, комірець і рукави, як у звичайної рубашкі.Ткань для пошиття сукні складіть уздовж лицьовою стороною всередину. Прикладіть до неї лекало і обведіть по контурах. Виріжте деталі, залишаючи по 1,5 см з усіх зрізах на припуски для швів, і приступайте до пошиття.

Технологія пошиття переду

Деталі переду сукні-сорочки накладіть один на одного, поєднуючи всі зрізи, і стачайте посередині до позначки застібки. Розправте шов і заутюжьте його вправо разом з суцільнокроєним обтачкой застібки. До лівій стороні застібки переду пристрочите обтачку. Відверніть її на виворіт. Планки для застібки отстрочите уздовж. Праву частину переду отстрочите поперек у кінця застібки, прихоплюючи лівий край. На правій стороні обмітайте петлі.

Технологія пошиття спинки

На деталі спинки з виворітного боку застрочити складки від верхнього зрізу до позначки. Складки закладіть у напрямку до бічних сторонах. Змітайте їх уздовж верхнього зрізу спинки. Прикладіть деталі кокетки до лицьової і до виворітної сторони спинки і стачайте всі разом. Відстрочити уздовж шва приточування. Таким же чином прітачать кокетку до поличках. Далі стачайте бічні сторони сукні-сорочки. Зробіть примірку і уточніть лінію пройми і довжину виробу.

Технологія пошиття комірця

Деталь для верхньої частини комірця продублюйте флізеліном. Складіть її з нижньою частиною лицьовими сторонами один до одного і стачайте деталі за зовнішніми зрізами. Щоб комір в готовому виробі виглядав акуратно, потрібно зрізати припуски близько до рядку, а куточки зрізати по діагоналі. Комірець виверніть на лицьову сторону, ретельно розправте шов і пріутюжьте його краю. Деталі стійки складіть лицьовими сторонами всередину. Між ними вставте комірець, поєднуючи зрізи, і стачайте деталі разом. Виверніть стійку і прокладете строчку уздовж верхніх зрізів. Втачатйте нижній край стійки в горловину. На правій стороні стійки обробіть петлю для застібки.

Технологія пошиття рукавів і обробка низу сукні-сорочки

Виконайте шви на рукавах. Припуски на подгибку заутюжьте на виворітну сторону і підробити на машинці. Деталі пріпосадіть по оката. Для цього прокладете широку сходинку від мітки до мітки близько до зрізу. Злегка стягніть шов, зволожите його і проутюжьте.Втачайте рукава в пройми.На лівій стороні застібки пришийте гудзики. Приміряйте плаття, застогнав його. Ще раз уточніть довжину ніза.Срез відігніть на виворіт 2 рази. Зробіть примірку. Лінії правої і лівої поличок повинні збігатися ідеально. Прострочіть подгибку або підшийте її вручну потайним швом. Намітку видаліть і проутюжьте виріб.