Як намалювати козака.

Козаки - особливий стан в Російській державі, протягом століть охороняло і розширювати рубежі своєї країни, що складалося на особливому вільному положенні у влади. Козакам завжди були властиві безмежне волелюбність, мужність, вірність Батьківщині й козачому братству, міцна хазяйновитість. Образ козака романтичний і вельми колоритний. Вільний, лихий, молодецький - таким постає козак в творах багатьох письменників і художників. Ці риси і потрібно постаратися передати, малюючи козака.
Інструкція
1
Насамперед, накидайте в загальних рисах фігуру козака: надайте певну позу його фігурі з військовою виправкою, продумайте і намалюйте потрібний поворот голови і тулуба, рух рук і ніг. Характерні пози, в яких можна зобразити козака: стоїть у всеозброєнні; що сидить верхи на коні або тримає коня за вуздечку; размахивающий шаблею; палить трубку; що сміється, закинувши голову; граючий, сидячи, на кобзі (або бандурі); хвацько витанцьовував гопака.
2
Потім позначте деталі одягу козака. Характерними елементами козацького одягу є: 1). широкі шаровари з лампасами, червоні або сині, спадаючі м'якими складками і заправлені в чоботи, 2). біла вишита сорочка навипуск, підв'язана поясом, сплетеним з кольорових ниток, 3). сіряк - двубортная одяг з довгими розрізними рукавами, що застібаються на гачки або шкіряні ґудзики та шкіряні петлі. 3). стебнований кольоровий бешмет (каптан) до колін, зі стоячим коміром, прикрашений тасьмою і стеклярусом, 4). хутряна папаха з клиноподібним стусанів з кольорового сукна, падаючим на бік, 5). кольорові чоботи з довгими загнутими носами на східний манер.
3
Намалюйте обличчя і зачіску козака. Тут можливо безліч типажів. Від типово слов'янських осіб до східних осіб з горбатими носами або вузькими очима. Але головними відмітними рисами козака є довгі закручені вуса, іноді - сережка у вусі, характерні зачіски - кучерявий чуб з-під папахи, чуприна (товстий жмут волосся на маківці поголеною голови) або кругла козача стрижка.
4
Надайте його зовнішності хвацький вигляд. Прищулений розумний погляд повидавшего види людини, гордо піднята голова, широкі розмашисті руху - у всьому повинна відчуватися козача молодецтво і безстрашність. За допомогою промальовування мімічних складок і зморшок на обличчі можна передати характер, вік, настрій козака.
5
Намалюйте зброю. Вигнута шабля на боці і короткий кинджал за поясом - найбільш традиційні його види у козаків. Піхви шаблі прикрасьте рослинним орнаментом.
6
Приступайте до детальної промальовуванні образу. Добре прорисуйте деталі особи та одягу, складки, світлотіньові переходи. Надайте гладку фактуру шовку і шкірі, матову - вовни і сукну, передайте фактуру хутряних деталей костюма. Якщо ви малюєте в кольорі, ретельно підберіть яскраві кольори одягу, колір засмаглої шкіри козака, його волосся. Металеве зброю і сережку виділіть яскравими блискучими відблисками.
Корисна порада
При малюванні дотримуйте пропорції тіла людини: співвідношення висоти голови і росту людини становить 1: 8, ширина плечей відповідає двом висот голови, лінія таза ділить лінію росту навпіл, довжина руки складає 3 висоти голови, а довжина ноги - 4 висоти голови.