Як облаштувати вітальню. Як обставити квадратну вітальню.

Вітальню, мабуть, можна назвати серцем будинку або квартири. Це місце, де зустрічаються, відпочивають і спілкуються члени родини. Тут приймають гостей. Роблячи ремонт, часто задаються питанням, як же облаштувати кімнату, в якій слід врахувати всі смаки та побажання домочадців. Як зробити так, щоб тут було затишно і зручно кожному? Дизайнери вивели три основних правила, яких слід дотримуватися.
Інструкція
1
Отже, перше правило. Так як вітальня - це кімната для всіх, то і рішення про її інтер'єрі повинно прийматися спільно. Враховуйте смаки та інтереси кожного. Перш, ніж приступати до вибору меблів і декорування, обговоріть, що важливо для кожного члена родини.
2
Друге правило говорить, що у вітальні має бути багато предметів для релаксації. Крім звичайного телевізора в цій кімнаті в ідеалі не обійтися без музичної апаратури, аудіо- і відеотеки, книг і художніх альбомів, всіляких настільних ігор і місця, де в них можна грати. У цій кімнаті повинні бути куточки для занять хобі: рослини - для любителів квітникарства або куточок для заняття рукоділлям. Живі рослини та квіти привнесуть в будинок затишок і красу. У вітальню можна поставити стіл, за яким можна всім разом пообідати, м'які меблі, на якій можна всім разом посидіти.
3
Третє правило випливає із самої назви кімнати. Вітальня - кімната для гостей. Отже, в ній мають бути присутні і ваш стиль, індивідуальність, щось, що допоможе вашим гостям скласти уявлення про спосіб життя і звичках господарів будинку, які, звичайно, ви самі захочете продемонструвати. Приміром, колекція привезених з далеких країн сувенірів або фотографій. А картини, намальовані власними руками, перетворять звичайну кімнату в художній салон. Етнічні мотиви, мисливські трофеї, сучасні лінії або антикварні речі - все це підкреслить ваш добробут і повідомить гостям про ваше вишуканому смаку. Зрештою, де, якщо не у вітальні, втілювати в життя ваші мрії!
4
Джерела штучного світла вибирайте дуже ретельно. Необхідно, щоб освітлення було м'яким і розсіяним. Таке світло не втомлює очі. Цього можна домогтися за допомогою матових світильників. А от надто яскраве освітлення, навпаки, може викликати головний біль. Для вітальні також добре підійдуть торшери з абажурами: про випромінюють м'яке світло. Якщо вікна в кімнаті великі, то проблем з природним освітленням не виникне, в іншому випадку слід візуально збільшити вікна за допомогою грамотно підібраних фіранок. Якщо вікна у вітальні маленькі, віддайте перевагу легкому світлому тюлю.
5
І, нарешті, ще один важливий момент - яке колірне рішення вибрати. Кращий варіант для вітальні - натуральні тони і спокійні малюнки. У разі, якщо стіни однотонні, повісьте на них кілька фотографій або картин. Крім того, психологи вважають, що повна відсутність декору, як і строкате оформлення, викликають дискомфорт, в такій вітальні дуже важко розслабитися.
Зверніть увагу
В квартирі вітальня займає центральне місце і, як правило, відрізняється від решти приміщень більшою площею. Тут члени сім'ї проводять спільно своє дозвілля. Функції вітальні, на відміну від ін. Приміщень квартири, різноманітні. З урахуванням цього різноманіття вітальня зазвичай розділяється на просторові зони: зона відпочинку, обідня, робоча, спальна і іноді дитяча.
Корисна порада
Вітальня - одна з усіма улюблених кімнат у будинку. Британські вчені довели, що споглядання на фото своїх чад нормалізує тиск, уповільнює дихання і помітно розслабляє відеоекологія вважають, що строкате оформлення вітальні (дрібний горошок на оббивці меблів, недоладний малюнок на шпалерах), так само як і повна відсутність декору (строгі лінії, чистий хай -тек), викликають психологічний дискомфорт.