Як поділити диск C на два. Як при установці windows поділити диск.

Дуже часто жорсткий диск великого обсягу потрібно розділити на дві або більше частин, щоб на одну з частин встановити операційну систему, а на інших зберігати необхідні файли. Поділ диск а С можна провести різними способами, в залежності від встановленої на комп'ютері операційної системи.
Інструкція
1
Жорсткий диск можна розбити безпосередньо при установці системи. Під час установки Windows програма обов'язково запитає вас про те, куди слід встановлювати операційну систему. Якщо жорсткий диск не розбито до цього, то засобами установника його можна розділити на необхідну кількість частин. Для цього спочатку визначте бажаний обсяг для диск а С, а потім розподіліть решту жорсткого диск а, розбивши його на розділи. Свіжостворені розділи можна відразу відформатувати в бажаної файлової системи.
2
Якщо операційна система вже встановлена і на диск е З присутній Windows 7 або Vista, то розбивку жорсткого диск а можна зробити штатними засобами ОС. Для цього відкрийте меню "Пуск", і натисніть правою кнопкою миші на рядку "Мій комп'ютер". В меню оберіть кнопку "Управління". У вікні перейдіть в розділ "Управління диск ами". Клацніть правою кнопкою миші по диск у, який потрібно розбити, і натисніть «Стиснути том ...». У вікні натисніть «Стиснути» - Windows розіб'є диск на дві частини. Тепер клацніть правою кнопкою миші по нерозподіленим розділу і виберіть «Створити простий том ...».
3
Якщо на комп'ютері встановлена Windows XP, або більш ранні версії цієї ОС, то розбивка диск а може бути проведена тільки за допомогою сторонніх програм. Як варіант, можна використовувати програму Acronis Disk Director. Встановіть програму і запустіть її. Натисніть на диск е, який потрібно розбити, правою кнопкою миші і виберіть пункт «Змінити розмір». Клацніть правою кнопкою миші по незайнятому диск у і натисніть «Створення розділів». Встановіть бажаний обсяг нового розділу. Для того, щоб зміни вступили в силу, натисніть «Операції» - «Виконати». Клікніть «Приступити». При необхідності, перезавантажте комп'ютер. Після перезавантаження в системі з'явиться додатковий диск .
Зверніть увагу
У розбивки диска засобами Windows 7 є істотні недоліки: по-перше, не вдасться точно вказати розміри дисків (Windows не дозволить розбити диск більше, ніж наполовину) і, по-друге, така функція не підтримує в більш ранніх версіях Windows, наприклад Windows XP.
Ємність серійно випускаються жорстких дисків постійно зростає. І хоча за останні кілька років обсяги даних, що містяться на персональних комп'ютерах, також сильно виросли, перед користувачами вже не стоїть проблеми недостатності місця для їх розміщення. Навпаки, при наявності вільного місця, стає актуальною задача організації ефективного зберігання даних для більш успішної роботи з ними. Тому часто при купівлі нового накопичувача, користувач замислюється над тим, як розбити диск на два локальних, відвівши кожен з них під зберігання інформації певного типу.
Вам знадобиться
  • Права адміністратора в Windows.
Інструкція
1
Відкрийте програму управління комп'ютером. Клацніть правою кнопкою по іконі "Мій комп'ютер". У випадаючому меню клікніть по пункту "Управління".
2
Перейдіть в розділ управління дисків ими накопичувачами. Розгорніть, якщо це необхідно, групу "Керування комп'ютером (локальним)" в списку, розташованому в правій частині вікна програми. Розгорніть групу "Сховище". Розгортання і згортання груп здійснюється за допомогою кліка мишею по знаку "+", розташованому поруч з текстовими написами. Виділіть елемент "Управління дисками". У правій частині вікна відобразитися інтерфейс оснастки управління дисками.
3
Видаліть всі розділи разбиваемого диска. У списку пристроїв знайдіть дисків ий накопичувач, який необхідно розбити на два локальних диска. Виділіть його, клацнувши по відповідному елементу мишею. Диск може мати один або декілька, або взагалі не мати створених розділів. Якщо розділів не існує, перейдіть до наступного кроку. Якщо на диску є розділи, приступите до їх видалення. Клацніть правою кнопкою миші по одному з розділів диска. У контекстному меню виберіть пункт "Видалити розділ". У вікні попередження натисніть кнопку "Так". Проробіть таку ж операцію з усіма розділами диска.
4
Створіть новий розділ на жорсткому диску. Правою кнопкою миші по порожньому простору елемента, відповідного диску. У контекстному меню виберіть пункт "Створити розділ ...". Відобразитися майстер створення розділу. На першій сторінці майстра просто натисніть кнопку "Далі". На другій сторінці відзначте опцію "Створити основний розділ" та натисніть "Далі". На наступній сторінці в полі "Обраний розмір розділу (МБ)" введіть бажане значення обсягу розділу. Оскільки диск необхідно розбити на дві частини, введіть значення, менше максимального обсягу диска. Натисніть "Далі". Виберіть предпочитаемую букву диска і знову натисніть кнопку "Далі". Виберете параметри форматування диска. Натисніть "Далі". Дочекайтеся закінчення форматування. Натисніть "Готово". Створений розділ відобразитися в якості нового диска під обраної буквою в списку локальних дисків комп'ютера.
5
Створіть другий розділ на диску. Клацніть правою кнопкою по області з написом "Не розподілений". У випадаючому меню виберіть пункт "Створити розділ". Проробіть дії аналогічні описаним в кроці 4 за тим винятком, що на другій сторінці майстра можна вибрати опцію "Додатковий розділ", а на третій сторінці не зраджувати цифру обсягу даних розділу, тим самим відвівши під новий розділ весь доступний простір. Як і в попередньому випадку, новий розділ буде видно в списку локальних дисків під обраної буквою.
Зверніть увагу
Усі дані на розбивається диску будуть втрачені. Переконайтеся, що диск не містить важливих даних, або скопіюйте їх на інший диск перед початком розбиття.
Корисна порада
Якщо робиться розбиття свідомо справного диска, має сенс встановити прапорець "Швидке форматування" на сторінці параметрів форматування в майстрові створення розділів. Це дуже сильно скоротить час форматування розділу.