Як розібрати блок живлення від ноутбука. Як самостійно відремонтувати зарядку для ноутбука hp.

Блок харчування зазвичай використовується для зарядки акумуляторної батареї і забезпечення ноутбука харчуванням взамін акумулятора. Найчастіше це зовнішній блок, на який немає єдиного стандарту, і самі БП, як правило, не взаємозамінні. Бувають ситуації, коли потрібно розібрати блок харчування у ноутбука (в більшості випадків "коротить" провід). Зробити це, на перший погляд, нелегко, оскільки всі складові блоку дуже добре підібрані і скріплені.
Вам знадобиться
  • - блок живлення;
  • - скальпель;
  • - викрутка;
  • - паяльник.
Інструкція
1
Спочатку розкрийте корпус зарядки - скальпель встановіть на запаяний шов зарядного пристрою і слабкими постукуваннями по скальпелю розріжте пластик шва повністю з одного боку. Слід розкрити блок по швах, але це слід робити дуже акуратно, так як одна сторона - ребро, а інша - паз. Не треба тиснути всередину, потрібно намацати сторону без ребра і обережно роз'єднати.
2
Найскладнішим є вирізання першого отвори. Для цього візьміть найтоншу і вузьку викрутку і нагрівайте її. Потім встановіть викрутку на шов блоку і акуратно натискайте, поки не почуєте характерне клацання. Після починайте рухати викрутку по шву, поки зарядка сама не розкриється. Нерідко зустрічаються зарядки, які відкрити непросто: це БП ноутбуків Asus, Acer, Hp, Dell та інших. Зарядки для Apple Macbook розкриваються подібним чином, за винятком того, що вони не склеєні, а спеціальним чином з'єднані, але при відкритті їх зовнішній вигляд також страждає.
3
Тепер знайдіть причину несправної роботи, перевірте напругу на виході плати. Якщо все гаразд, значить шукайте проблему далі. Зніміть металевий корпус, отпаяв його від плати зарядного пристрою. Розріжте гумовий обмежувач штекера. Після цього відріжте зайві частини проводів, припаяйте цілі дроти до гнізда і знову запаяти його. Блок харчування для ноутбука знову готовий працювати і заряджати пристрій. Якщо проводити розбирання акуратно, то блок харчування виявиться не сильно пошкодженим і його зовнішній вигляд як і раніше залишиться ідеальним.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jD1-EyEWeQI
Корисна порада
Слід зазначити, що блоки живлення ноутбуків мають велику кількість компонентів, перевірка працездатності яких можлива тільки при наявності осцилографа, якісного тестера та іншого обладнання. Тому ремонт подібних блоків краще проводити не в домашніх умовах, а в спеціальних центрах обслуговування, де фахівці знайдуть причину поломки і оперативно її виправлять.
Однією з причин підвищеного шуму системного блоку може бути забруднене, або забівшійся пилом вентилятор блоку живлення. Для його чистки необхідно провести розбирання цій частині комп'ютера.
Вам знадобиться
  • Для змащення вентилятора блоку живлення потрібно трохи машинного масла.
Інструкція
1
Повністю вимкніть живлення комп'ютера. Вийміть кабель живлення з розеткі.Сніміте ліву бічну кришку системного блоку. Для цього необхідно відвернути два болта, що знаходяться на задній панелі комп'ютера і, потягнувши, кришку назад і вгору - від'єднати її. Від'єднайте дроти блоку живлення, що живлять жорсткі диски, флоппі і DVD-приводи, материнську плату і процесор.
2
Тепер блок живлення від'єднаний від системного блоку. Відверніть чотири болта на задній частині комп'ютера, що кріплять блок живлення до корпусу. Висуваючи блок живлення всередину корпусу - вийміть його з пазів і дістаньте назовні. Намагайтеся не сипати пил всередину системного блоку.
3
Діставши блок живлення - відверніть чотири невеликих гвинта на його корпусі. Це дозволить зняти кришку з пристрою. Будьте обережні з відкритим блоком живлення - на конденсаторах може залишитися заряд.Отверніте чотири болта кріплення вентилятора. Вентилятор можна дістати назовні для чищення та змащення. Для цього необхідно відклеїти декоративну наклейку на кулері і, знявши гумову кришку, капнути пару крапель масла на підшипник. Закрийте кришку, вичистіть пил з корпусу блока живлення і зберіть його в зворотному порядку.
Зверніть увагу
Зверніть увагу - всі роботи робити на повністю знеструмленому комп'ютері! Не допускається просте відключення кнопкою power!