Як зшити коротке плаття. найпростіші короткі сукні зшити самої.

Жінки завжди хочуть виглядати чарівно, носити найкрасивіші, елегантні сукні. А якщо фігура дозволяє, то і укороченого фасону, щоб зайвий раз продемонструвати свої гарні й стрункі ніжки. Але красиве міні- плаття не так-то просто підібрати в магазині по фігурі, тим більше нестандартної (то в стегнах тисне, то в бюсті провисає). А ви замислювалися, що можна втілити мрії в реальність, здійснюючи пошиття сукні в домашніх умовах самостійно? До того ж це набагато дешевше.
Вам знадобиться
  • Калька, олівець, лінійка, сантиметр, тканина, потайна блискавка, нитки і ножиці, швейна машина.
Інструкція
1
Насамперед вам необхідно зробити викрійку задуманого сукні. Для цього попросіть когось допомогти зняти з вас мірки. Викрійку найкраще звести на кальку. Складність пошиття залежить від фасону. Якщо ви не дуже досвідчена кравчиня, то спочатку вибирайте модель простіше. У журналах крою та шиття зараз зазвичай вказують ступінь складності кожного виробу. Просте маленьке плаття -футляр чи літній плаття -майка завжди в моді, а складність шиття - мінімальна.
2
Подивіться на стандартні параметри вашого розміру в журналі. Можливо, що талія і стегна у вас потраплять на різні розміри. У цьому випадку, переводячи викрійку на кальку, самостійно подкорректируйте креслення. Зате плаття потім сяде на вашу фігуру як лите.
3
Тканина вибирайте на свій смак і колір. Перед розкриємо тканину необхідно випрати, висушити і випрасувати. Обрану викрійку переведіть на матеріал і вирізуйте деталі з припуском на шви.
4
Змітайте контрастними нитками всі шви на машині найбільшим кроком (стібком) і зробіть примірку. Спочатку зметують виточки на ліфі і на талії. Потім всі інші шви. Якщо у вашої сукні є рукава, їх треба зшити по швах і вметать в пройму. Плечові зрізи рукавів здадуться вам набагато більше розміру пройми (якщо ви не знайомі з основами шиття). Це не помилка крою. Просто рукав в районі плеча необхідно пріпасажівать, тобто трохи прісбарівать при зшиванні для хорошої посадки рукава.
5
Під час примірки намітьте лінію підгину сукні. Неправильно обрана довжина може зіпсувати все враження від наряду. Приміряйте плаття з тією взуттям, з якою ви припускаєте його носити. І ще раз уточніть довжину. Дуже короткий і дуже красиве - не одне і те ж. Пам'ятайте про це, якщо будите вкорочувати довжину. Приберіть зайві сантиметри в обсязі, слід регулювати плаття по фігурі. Коротке платі, зшите по фігурі - це як ваша друга шкіра. Тому всі лінії крою повинні бути ідеальними, а шви дуже рівними.
6
Після всіх "припасувань" беріться за шиття "на біло". Всі шви прошиваються постійним стібком в тій же послідовності - виточки, бокові шви, рукава. Потім вся намітки забирається. Пошивши виточки, їх відразу необхідно випрасувати. Якщо у вашому плаття передбачена блискавка, її вшивають в першу чергу. Шви зшивають і разутюжіваем. У рукавів спочатку зшивають бокові шви, потім підшивають рукави і втачівают їх в пройму.
7
Наступним етапом підробити низ сукні та приметайте поділ потайним швом. Якщо модель дозволяє, можна відстрочити підгин на машині.
8
І останнє - обробка горловини. Залежно від фасону треба вибрати для обробки обтачку або бейку. Якщо ви шиєте легкий варіант - плаття -майка, то можна обійтися і косою Бейко. Якщо ваш фасон вимагає зміцнення горловини, вибирайте обтачку. Обтачку, викроєні заздалегідь, зміцните дублірін, пришийте до горловини лицьовими сторонами. Потім відверніть на виворітну сторону, промітати і проутюжьте. Можете зробити відстрочку по краю горловини, якщо це дозволяє фасон. Лагідне плаття спеціально для вас готово.
Зверніть увагу
Якщо ви шиєте плаття-футляр, блискавку необхідно підбирати близько 55-60 см. Інакше ви це плаття одягнути не зможете. Інший варіант - вшити блискавку 25 см в бічний шов.
Корисна порада
Підберіть до сукні гарний аксесуар, прикрасьте його квіткою, брошкою, поясом.