Як скласти кошторис на проектні роботи. Як розраховується кошторис на проектні роботи.

Кошториси на проектні роботи мають дуже велике значення в будівництві. Вони зазвичай складаються на будь-які види витрат і робіт поетапно. Вони часто мають узагальнюючий характер, включаючи в себе розрахунки повної вартості проекту. Отже, як правильно скласти кошторис на проектні роботи ?
Інструкція
1
Перед тим, як приступати до розрахунку кошторису на проектні роботи , необхідно визначити нормативну базу. Саме з цієї бази і буде виконуватися кошторис. В якості такої бази можуть служити як нормативи, встановлені державою, так і індивідуальні. Для максимально точного складання кошторису потрібно буде встановити, на якій район розрахований проект. Це дуже важливо. Адже різниці витрат у різних кліматичних зонах, географічних районах досить істотні. Тому просто необхідно в першу ж чергу визначити коефіцієнти, які застосовуються в конкретній кошторисом, для заповнення локального кошторисного розрахунку єдиними розцінками.
2
Попередню вартість будівництва необхідно розрахувати ще на передпроектної стадії. При складанні попереднього кошторису, повинні бути використані максимально укрупнені показники. До них належать, наприклад, гектари, квадратні і кубічні метри. Крім того, допустимо використання показників аналогічних будівельних об'єктів.
3
На проектній стадії необхідні більш точні розрахунки. Адже вже є проектні креслення. На їх підставі потрібно провести повний кошторисний розрахунок всього будівництва. Для такого кошторису необхідне складання по кожним окремим видам витрат об'єктних і локальних розрахунків. У загальну кошторис потрібно заздалегідь включити всі проектні та вишукувальні витрати. Розрахунки повинні проводитися по всіх видах робіт окремо. Крім того, їх необхідно групувати по конструктивних елементах об'єкта. Кошторисна вартість протягом розробки проекту може бути неодноразово скоригована, у разі уточнення методів і характеру робіт.
4
Накладні витрати в кошторисі повинні стояти окремим розділом. Окремо для кожної підрядної організації повинна розраховуватися в локальному кошторисі оплата праці. Крім самих основних статей витрат, у кошторисі можуть бути розраховані та інші.
Ви отримали роботу і замовник попросив вас представити йому кошторис витрат. Поставтеся до цього уважно, бо від того, як ви складете її, залежить оплата вашої роботи.
Інструкція
1
Представляємо весь обсяг роботи і подумки розбиваємо його на етапи. Допустити, треба зробити буклет. Тут буде кілька кроків: створення тексту, створення візуальних зображень, виготовлення макета буклету в графічному редакторі, нарешті, друковані роботи.
2
Потім записуємо всі ці етапи, включаючи вашу ціну за виконання даної ділянки роботи. Якщо у вашої компанії є прайс-лист, можна вписати ціни з цього прайс-листа. У разі відсутності прайс-листа, скористайтеся своїми цифрами, зіставивши їх з ринковими. Не забудьте включити податки, які Вам доведеться заплатити по закінченні робіт і після отримання грошей.
3
Якщо є витратні матеріали, значить включаємо їх теж в список. Наприклад, це можуть нитки, матеріал, якщо ви взялися шити штори.
4
Вважаємо загальну вартість робіт і складаємо список замовнику. Форма кошторису зазвичай робиться в довільній формі. Але необхідно отримати підпис замовника під замовленням, який можна прикріпити до договору. Кожен пункт необхідно продумати разом і погодити. Коли і ви, і замовник задоволені всіма пунктами складеної робочої кошторису, можна приступати до роботи.