Як виміряти індуктивність.

Для того щоб виміряти індуктивність котушки, використовуйте амперметр, вольтметр і частотометр (в тому випадку, якщо не відома частота джерела змінного струму), потім зніміть свідчення і обчисліть індуктивність . У випадку з соленоїдом (котушка, довжина якої набагато більше її діаметра), для визначення індуктивності необхідно заміряти довжину соленоїда, площа його поперечного перерізу і кількість витків провідника.
Вам знадобиться
  • котушка індуктивності, тестер
Інструкція
1
Вимірювання індуктивності методом вольтметра-амперметра.Чтоби знайти індуктивність провідника даним методом, використовуйте джерело змінного струму з відомою частотою. Якщо частота не відома, то виміряйте її частотометр, приєднавши його до джерела. Приєднаєте до джерела струму котушку, індуктивність якої вимірюється. Після цього в ланцюг послідовно включіть амперметр, а до кінців котушки паралельно - вольтметр. Пропустивши струм через котушку, зніміть показання приладів. Відповідно сили струму в амперах і напруги в вольтах.
2
За цими даними розрахуйте значення індуктивності котушки. Для цього значення напруги поділіть послідовно на 2, число 3.14, значення частоти струму і сили струму. Результатом буде значення індуктивності для даної котушки в Генрі (Гн). Важливе зауваження: котушку приєднуйте тільки до джерела змінного струму. Активний опір провідника, використовуваного в котушці має бути дуже малий.
3
Вимірювання індуктивності соленоіда.Для вимірювання індуктивності соленоїда візьміть лінійку або інший інструмент для визначення довжин і відстаней, і визначте довжину і діаметр соленоїда в метрах. Після цього порахуйте кількість його витків.
4
Потім знайдіть індуктивність соленоїда. Для цього, зведіть кількість його витків в другу ступінь, отриманий результат помножте на 3.14, діаметр в другому ступені і поділіть результат на 4. Отримане число поділіть на довжину соленоїда і помножте на +0,0000012566 (1,2566 * 10-6). Це і буде значення індуктивності соленоїда.
5
Якщо є така можливість, для визначення індуктивності даного провідника використовуйте спеціальний прилад. У його основі лежить схема, іменована міст змінного струму.
Котушки індуктивності - це елементи, у маркуванні яких параметри зазвичай не вказані. До того ж, часто котушки намотують самостійно. В обох випадках визначити індуктивність котушки можна тільки шляхом її вимірювання. Воно може бути здійснено різними методами, які передбачають застосування різного за складністю устаткування. Деякі з цих методів копіткі і вимагають обчислень. Але прямопоказуючим LC-метри вільні від цих недоліків дозволяють вимірювати індуктивність швидко і без додаткових розрахунків.
Вам знадобиться
  • прямопоказуючим LC-метр або мультиметр з функцією вимірювання індуктивності
Інструкція
1
Придбайте LC-метр. У більшості випадків, вони схожі на звичайні мультиметри. Існують також мультиметри з функцією вимірювання індуктивності - такий прилад вам теж підійде. Будь-який з цих приладів можна придбати в спеціалізованих магазинах, що торгують електронними компонентами.
2
Обесточьте плату, на якій знаходиться котушка. При необхідності, розрядите конденсатори на платі. Випаяти котушку, індуктивність якої потрібно виміряти, з плати (якщо цього не зробити, в вимір буде внесена помітна похибка), а потім підключіть до вхідних гнізд приладу (до яких саме, зазначено в його інструкції). Перемкніть прилад на найточніший межа, зазвичай позначений як "2 mH". Якщо індуктивність котушки менше двох міллігенрі, то вона буде визначена і показана на індикаторі, після чого вимір можна вважати закінченим. Якщо ж вона більше цієї величини, прилад покаже перевантаження - в старшому розряді з'явиться одиниця, а в інших - прогалини.
3
У разі якщо вимірювач показав перевантаження, переведіть прилад на наступний, більш грубий межа - "20 mH". Зверніть увагу на те, що десяткова крапка на індикаторі перемістилася - змінився масштаб. Якщо вимірювання і в цей раз не увінчалося успіхом, продовжуйте перемикати межі в бік більш грубих до тих пір, поки перевантаження не зникне. Після цього прочитайте результат. Подивившись потім на перемикач, ви дізнаєтеся, в яких одиницях цей результат виражений: в генрі або в міллігенрі.
4
Вимкніть котушку від вхідних гнізд приладу, після чого впаяти назад в плату.
5
Якщо прилад показує нуль навіть на самому точному межі, то котушка або має дуже малу індуктивність, або містить короткозамкнені витки. Якщо ж навіть на самому грубому межі индицируется перевантаження, котушка або обірвана, або має дуже велику індуктивність, на вимірювання якій прилад не розрахований.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tlSO7I1j4Tk
Зверніть увагу
Ніколи не підключайте LC-метр до схеми, що знаходиться під напругою.
Корисна порада
Деякі LC-метри мають спеціальну ручку для регулювання. Прочитайте в інструкції до приладу, як їй користуватися. Без регулювання показання приладу будуть неточними.