Як визначити вартість земельної ділянки.

Перед купівлею або продажем земельної ділянки важливо його оцінити. Безсумнівно, саме від правильно визначеної вартості ділянки залежить отримання вигод як для покупця, так і для продавця. На даний момент існує багато різних способів визначити вартість земельного ділянки , але найпопулярнішим є звернення в незалежну оціночну компанію.
Вам знадобиться
  • - документи, що свідчать про право суб'єкта землекористування на ділянку (це може бути власність, оренда та інше);
  • - дані про місцерозташування територіальних межах земельної ділянки (копії геодезичного плану або карти земельної ділянки описом або позначенням місця розташування);
  • - відомості про наявність/відсутність обтяжень (застава або боргові зобов'язання, різного роду контракти і обмеження).
Інструкція
1
Ринкова вартість земельного ділянки залежить від багатьох факторів і має властивість змінюватися з часом. Перед тим як замовити оцінку землі, визначитеся з метою її придбання. Часто оцінка вартості ділянки необхідна в момент розділу майна або написання заповіту. Так, оцінка землі сільськогосподарського призначення залежить від родючості, врожайності, структури площ під посів. Якщо земля знаходиться в садовому кооперативі, то ціна буде визначатися, виходячи зі статистики проведених угод плюс від якості та благоустрою самого ділянки .
2
Зберіть документи на земельну ділянку. Для проведення оцінки ділянки вам необхідно мати наступний перелік: право встановлюють документи (свідоцтво про державну реєстрацію; договори, на підставі якого виникло право на майно, різного виду контракти); документи з кадастру. А також не завадить наявність інформації про комунікації (присутність інженерних мереж, електропроводки, каналізації).
3
Виберіть оціночну компанію і укладіть договір оцінки земельної ділянки . Слід зазначити, що його підписання не вимагає завірення нотаріусом. Після підписання договору оцінювач з вами прослідує безпосередньо на ділянку для проведення візуального ознайомлення і, ймовірно, зробить знімки. Спеціаліст проаналізує всю інформацію і видасть результат. Середній термін проведення оцінки незалежними оціночними компаніями становить 3-6 днів, після закінчення яких вам видадуть висновок.
4
Якщо ви не вважаєте за необхідне звертатися до оціночну компанію та укладати договір, можна оцінити ділянку через інтернет. Зайдіть на будь-який сайт нерухомості і знайдіть ділянки з приблизно таким же розташуванням і комунікаціями. Вартість вашого ділянки буде приблизно дорівнює вартості цих ділянок. Такий спосіб визначення вартості припустимо, якщо ви не переслідуєте ніякої особливо важливої стратегічної мети, наприклад, плануєте взяти кредит під заставу ділянки . Звичайно, така оцінка не має під собою документальної підтримки і не може гарантувати бажаний результат.
Зверніть увагу
Перед укладенням договору з оцінною компанією переконайтеся в її порядності і бездоганності - шахраї є везде.Документ, що видається оціночної компанією, має обмеження по терміну дії. Тому у випадку, якщо вам необхідна оцінка для пред'явлення в якоїсь організації, не тягніть з її пред'явленням.
Корисна порада
Якщо ви є покупцем, то краще вам самостійно замовляти оцінку ділянки - невідомо, де купував оцінку продавец.Планіруя продавати землю, постарайтеся максимально вигідно представити її перед покупцем і оценщіком.Еслі вас цікавить не ринкова, а кадастрова вартість земельної ділянки , можна скористатися інтерактивною кадастрової картою, яка перебуває на офіційному сайті Роснедвижимости.