Як полагодити пічку. Як відремонтувати пічку.

Безсумнівно, піч в будинку - це не тільки тепло, а й затишок в будь-який час року. Звичайно ж, побудувати піч довіряють тільки професійному пічникові, а провести поточний ремонт печі можна своїми зусиллями. З часом на печі з'являються щілини і тріщини, різноманітні несправності, такі як недостатність тяги і скупчення в димоході сажі. Завдяки простій інструкції, ви приведете вашу грубку в порядок, і вона буде радувати вас своїм теплом ще багато років.
Вам знадобиться
  • - жердина,
  • - ланцюг,
  • - ганчірка,
  • - глина,
  • - пісок,
  • - азбестове волокно,
  • - алебастр,
  • - металева сітка,
  • - цвяхи або саморізи.
Інструкція
1
З плином часу, колись відмінно складена піч починає диміти - це найпоширеніша ситуація. Поясненням цьому неприємному явищу таке - у вашій печі тяга стала недостатньою. Основною причиною є скупчення в трубі і димоході сажі, це, в свою чергу, викликає утворення щілин та тріщин у швах кладки. Це не тільки призводить до зайвого витраті палива, але і може створити пожежонебезпечну ситуацію. Уникнути задимлення дозволить регулярна профілактика - прочистка топки і труби за допомогою жердини і ланцюги, на кінці якої повинна бути прив'язана ганчірка або голик. Додайте до палива кам'яну сіль, і це посприяє поглинанню великої кількості утворюється сажі.
2
Утворилися щілини і тріщини в кладці печі можна усунути за допомогою глиняного розчину. До його підготовки варто поставитися з особливою ретельністю, так як жирний або, навпаки, худий шар може привести надалі до утворення нових тріщин. Подрібніть азбестове волокно і додайте в глину, це додасть розчину необхідну еластичність. Цим складом необхідно обмазувати топкову дверку. Сам же глиняний розчин виготовляється з піску і глини, які потрібно змішати в пропорції 1: 1.
3
Існує ще одна причина задимлення - мала товщина стін димоходу, це може привести до їх вогкості і швидкому промерзання. Внаслідок цього відбувається охолодження газів, а відповідно погіршення тяги, через це пічка починає диміти. Збільшити товщину стін димоходу можна, якщо її як слід поштукатурити.
4
Якщо в горизонтальній поверхні лежанки грубки утворилися тріщини, усунути її зовсім не складно. В цьому випадку допоможе алебастр з додаванням азбестових волокон. Ці самі волокна використовують в довготривалій штукатурці печей. Вони добре пов'язують вапняний і глиняний розчин.
5
Крім цього потрібно вміти правильно обштукатурити піч, щоб вона трималася довго в доброму та робочому стані. До нанесення штукатурки очистіть від глини повністю просушені поверхні і розчистите шви на глибину 1 сантиметр. Для того щоб розчин добре тримався, обтягніть грубку металевою сіткою (1,5х1,5 см) і прикріпіть саморізами або цвяхами. Після цього гарненько протопите піч. Нанесіть перший шар розчину на зволожену поверхню і після того, як схопиться перший шар, нанесіть другий. Загальна товщина штукатурки не повинна бути більше 1,5 см.