Як вирішити завдання на кмітливість.

Наука далеко не завжди пропонує готові формули для вирішення завдань. Існують такі завдання, вирішення яких залежить тільки від здорового глузду, кмітливості та кмітливості того, кому вони задані. Рішення задач на кмітливість допомагає розвивати нестандартність мислення і увагу. Тому такі завдання слід включати до шкільної програми для дітей з наймолодшого віку. Навіть подорослішавши, ви можете зустрітися з завданнями на кмітливість . Їх цілком можуть запропонувати під час співбесіди при прийомі на роботу, або на тестуванні при вступі до вузу. Так як же їх вирішувати?
Інструкція
1
По-перше - уважно прочитайте завдання. Проаналізуйте кожне умова і твердження - вірні вони чи ні. Часто відповідь завдання на кмітливість лежить на поверхні і стає очевидний, якщо знайдено невідповідність умови задачі з реальністю. Наприклад: «На сосні п'ять яблук, на березі - два яблука. Скільки всього яблук виросло на цих деревах? »Відповідь - жодного, тому яблука на цих деревах не ростуть.
2
По-друге - будьте уважні, коли візуально уявляєте картинку, описану в задачі. Завдання часто навмисне заплутує відгадувати. Наприклад, відома задача про кішок: «У кімнаті чотири кути. У кожному кутку сидить по кішці. Напроти кожної - по три кішки. Скільки кішок найбільше? »Для вирішення цього завдання не намагайтеся множити чотири на три, а просто уявіть візуально картинку - чотири кішки сидять по кутках і кожна з них бачить трьох своїх подруг. Значить кішок всього чотири.
3
По-третє - не стримуйте своє мислення в певних рамках, відпустіть його. Саме нестандартність мислення часто допомагає знайти вихід в заплутаній ситуації. Наприклад, є така загадка: «З-під паркану видніються десять курячих лапок. Скільки курей стоїть за парканом? »Правильна відповідь - п'ять. Але якщо ваша дитина відповість - десять курей, що стоять на одній лапці, похваліть його і порадійте нестандартності його логікі.Вообще, вирішуючи такі завдання з дитиною, ніколи не обмежуйтеся отриманням від нього тільки відповіді. Завжди цікавтеся його логікою, тим, як він дійшов до цього рішення. Найчастіше діти знаходять такі відповіді і рішення, які не прийдуть в голову жодній дорослій, тому, що дитяче мислення не скута штампами і умовностями.
4
І, нарешті, четверта порада: думайте, вирішуйте, зіставляйте факти і аналізуйте їх, робіть висновки. Здатністю до цього природа виділила людей серед усіх живих істот. Так не втрачайте ж цю здатність, відточуйте свій розум, не дозволяйте йому «заіржавіти».