Як зробити ківш. дерев'яний ківш своїми руками.

Ковш - це предмет староруської улюбленою кухонного начиння. Він являє собою дерев'яний черпак з різьбленою ручкою. Ковш і призначався для зачерпиванія рідини з великої посудини. З приходом XIX століття необхідність в дерев'яному посуді зникла: промисловість стала випускати металеву і фаянсовий. Тому тепер посуд із дерева в більшості своїй виконує декоративну функцію.
Інструкція
1
Виберіть дерево, з якого будете вирізати ківш. Брусок повинен бути добре висушеним і мати потрібний розмір.
2
Виготовте з картону три шаблону ковша: для верху, бічний і торцевий.
3
Розмітьте на бруску контур майбутнього торця ковша з зробленому шаблоном. Зробіть чорнову обрубку торця ковша сокирою.
4
Нанесіть на брусок контури верхнього шаблону і бокового шаблону з обох сторін. Також зробіть обрубку бруска сокирою. Надайте заготівлі обриси ковша.
5
Обробіть заготовку великої круглої стамескою із зовнішнього боку, зніміть зайву деревину і сформуйте ручку.
6
Виберіть внутрішній обсяг деревини ковша напівкруглими стамесками і теслом. Пропрацюйте форму ковша і стоншуючи його стінки - також за допомогою круглої стамески.
7
Чисто обробіть ножем зовнішню сторону ковша, надайте ручці і самому виробу потрібну форму, виріжте необхідні деталі різьбленої прикраси хвоста і головки ковша. Внутрішню поверхню обробіть Клюкарзи.
8
Відшліфуйте ківш. Спочатку обробіть шкіркою зовнішню поверхню виробу, потім внутрішню. Чи не шліфуйте ту частину поверхні, на якій припускаєте зробити різьбу. Дрібні частинки дерева, потрапляючи між волокнами, швидко тупят інструменти для різьби.
9
Виріжте дрібними стамесками оздоблювальний візерунок різьби. Покрийте готовий ківш захисним шаром лаку або воску.
Зверніть увагу
Традиційно російські ковші вирізалися з дерева. Здавна відомі кілька типів ковшів: московські, тверські, вологодські і ін. Ковші різних місцевостей відрізнялися різним видом і малюнком, матеріалом виготовлення. Наприклад, московські видовбують з капу з красивою текстурою. Козьмодемьянска робилися з липи. Тверские умільці робили ковші з коріння дерева. Північні ковші-скопаркі мали дві ручки.