Як запам'ятати всі квитки.

Наближається чергова сесія, а ви навіть не приступали до її підготовки? Для багатьох школярів і студентів час іспитів асоціюється з безсонними ночами, коли за кілька днів вони намагаються вивчити весь матеріал, пройдений раніше. Звичайно, найкраще старанно вчитися під час семестру і починати заздалегідь готуватися до заліків та іспитів, але мало хто саме так і поступає. Тому питання: «Як запам'ятати всі квитки ?» Хвилює дуже багатьох молодих людей.
Інструкція
1
Перегляньте всі квитки і розбийте їх на групи. У першу віднесіть ті питання, з якими ви добре знайомі, у другу - які ви знаєте, але не дуже добре, а в третю - ті, які вам абсолютно не знайомі. Почніть працювати з третьою групою питань, поступово переходячи до інших.
2
Складіть план роботи. Не потрібно вчити квитки цілодобово безперервно. Ефект від такої зубріння буде мінімальним. Звичайно, всі люди індивідуальні, але приблизний режим дня під час підготовки до іспитів виглядає так: 12:00 ви витрачаєте на вивчення матеріалу, 4:00 - на відпочинок і 8 годин - на сон. Причому мається на увазі, що ви не повинні сидіти 12 годин, не відриваючись від книг і конспектів. Чергуйте заняття і відпочинок. Година позаймались, потім хвилин 20 відпочиньте, підіть, прогуляйтеся, поспілкуйтеся з друзями. При такому підході навчальний матеріал буде краще засвоюватися і запам'ятовуватися.
3
Щоб добре запам'ятати матеріал, повторіть його кілька разів. Перший раз просто проведіть загальне ознайомлення з ним, потім визначте основну ідею, що міститься в тексті, виявите основні факти і закономірності. І ще раз закріпіть вивчений матеріал.
4
Переказуйте те, що вивчили вголос. Добре, якщо ви знайдете собі для цього слухача, який би зміг поправити вас в потрібний момент. Але навіть якщо такої людини немає, все одно проговорюйте відповідь на питання квитка. Це допоможе вам зрозуміти, наскільки логічним і струнким виглядає відповідь.
5
Відвідуйте передекзаменаційні консультації. По-перше, там ви зможете задати питання, в яких самі не змогли розібратися. А по-друге, можливо, викладач дасть вам пораду, як краще підготуватися до його іспиту, чого треба приділити більше уваги і т.д.
6
Не забувайте про сон. Деякі студенти вважають, що вони краще не посплять всю ніч, але зате вивчать більше квитків. Це неправильно. Сесія та іспити є стресом самі по собі, тому мозку просто необхідно іноді давати розслаблятися, а сон підходить для цього найкраще. Та й заучування квитків на свіжу голову йтиме краще, ніж якщо ви проведете безсонну ніч. У середньому, щоб мозок і тіло відпочили і відновили свої фізіологічні функції, потрібно близько 8 годин, хоча ця цифра може відрізнятися для різних людей.