Як в'язати чепчик спицями. зв'язати спицями святковий чепчик для новонародженого.

Здоров'я новонародженого - тендітна і тонка система. І щоб малюк не захворів, батькам треба правильно і по погоді одягати дитину. В холодно пору року не обійтися без вовняного чепчика . Його легко можна пов'язати своїми руками на спицях.
Вам знадобиться
  • 50г пряжі (100м), спиці №3, гачок №4.
Інструкція
1
Спочатку необхідно пов'язати потиличну частину чепчика . Для зразка та замірів ви можете взяти простий трикотажний або фланелевий чепчик вашого малюка. Зробивши розрахунки виходячи з окружності голови і товщини ниток, наберіть потрібну кількість петель на спиці і в'яжіть гумкою 1: 1 приблизно 32-34-36 рядів, виходячи з розміру голови дитини. Тобто ви повинні зв'язати прямокутник, відповідний за розміром потиличної частини чепчика -образца, а краще трохи більше зразка.
2
Одержаний прямокутник підчепити на спиці по правому, а потім і по лівому краю. Потрібно набрати по 16-18-20 кромок (зовнішніх) петель ліворуч і праворуч.
3
Перший ряд в'яжеться лицьовій гладдю. Кромочні петлі з країв потрібно провязать схрещеними лицьовими петлями. Спочатку в'яжіть з правого краю. Коли будете провязивать перші набрані петелі, додавайте по 1 петлі з-під протягання після кожних двох петель, щоб все вийшло 8 додаткових петель.
4
Далі лицьовими петлями пров'яжіть петлі верхньої частини пов'язаного прямокутника. Після цього додайте з-під протягання 1 петлю. Пров'яжіть 2 петлі лівого краю прямокутника схрещеними лицьовими петлями. Далі в'яжемо лівий край так само, як і правий. У результаті повинно вийти по 24 петлі по обох краях і петлі посередині (скільки їх - залежить від ваших початкових розрахунків, має бути приблизно 17-22). Далі 32 ряду в'яжіть лицьовій гладдю, після чого 6 рядів гумкою 1х1. Закрийте петлі.
5
Чепчик по нижньому краю потрібно обв'язати гачком стовпчиками без накиду. З чотирьох ниток сплетіть шнурок, відігніть пов'язаний гумкою край чепчика назовні і Протягніть шнурок по нижньому краю. Чепчик готовий, можна його приміряти.
Зверніть увагу
В в'язанні є кілька нюансів. Слідкуйте за щільністю в'язки. Якщо в'язка буде надто щільною, чепчик вийде тугим, і малюкові в ньому буде незручно. А якщо тримати нитку розслабленої протягом усього в'язання, то в трикотажному полотні з'являться помітні проміжки і в холодну погоду дитина може підхопити застуду.
Корисна порада
Чепчик виходить у підсумку дуже простий, але якщо ви хочете зробити більш ошатний головний убір, можете пошукати в журналах або інтернеті ажурні складні схеми. Або обв'яжіть ваш чепчик по краю мереживом. Дуже ефектно виглядатиме мереживо якого-небудь іншого кольору. Також інші кольори пряжі можна використовувати і при в'язанні самого чепчика. Можна гачком зв'язати квіточки або метелики і пришити їх тими ж нитками до чепчик.