Як зробити пам'ятник. Як поставити пам'ятник на кладовищі своїми силами.

Пам'ятники створюються людьми споконвіку. Найдавніші з них являють собою кам'яні брили, обтесані найпростішими інструментами. Людина завжди мріяв увічнити в камені себе і навколишній світ. Це дуже міцний матеріал, тому спадщина предків дійшло до наших днів практично в первозданному вигляді.
Інструкція
1
Для того щоб зробити пам'ятник, потрібно намалювати ескіз. Це під силу тільки професійним художникам - скульпторам. Тому, якщо ви не володієте талантом живописця, краще довірити справу професіоналам.
2
На підставі ескізу робиться креслення пам'ятника. Він може бути простим, якщо передбачається виготовити просто плиту з каменю або металу, з барельєфом або гравіюванням. Або складним, тривимірним, якщо планується виліпити скульптуру. Так само в кресленні вказуються основні параметри виробу, ширина, висота, товщина, а також позначається матеріал, з якого буде виготовлений пам'ятник.
3
Якщо конструкція пам'ятника складна, то знадобитися виготовити макет. Він може бути з будь-якого пластичного матеріалу - глини або гіпсу. Краще робити макет у натуральну величину, щоб можна було точно уявити, як виглядатиме готовий виріб. Чим складніше скульптура передбачається, тим більше часу піде на виготовлення макета.
4
Далі в креслення пам'ятника вносяться необхідні доопрацювання, коригуються розміри і параметри виробу. Іноді в процесі створення макета стає зрозуміло, що матеріал для пам'ятника обрано не самий відповідний. Тоді метал замінюється на камінь (або навпаки).
5
Якщо пам'ятник виготовляється для особистого використання, для установки в квартирі, на дачі або в офісі, то погоджень з вищестоящими організаціями не потрібно. Якщо ж скульптуру планується розмістити в громадському місці, потрібно отримати дозвіл в префектурі району.
6
Для цього проект пам'ятника разом з макетом віддається в районний відділ культури разом з листом на ім'я голови району. Далі проект і дозвіл на установку узгоджується з окружним керівництвом, а також з інспекцією з охорони пам'яток старовини і архітектури. Цей процес займає дуже багато часу, тому, якщо ви виготовляєте пам'ятник до знаменної дати, починайте обхід дозвільних інстанцій заздалегідь.
7
Коли всі необхідні дозволи отримані, ескіз, креслення і макет відправляються в майстерню скульптора. Творіння шедевра - процес не швидкий. Тому, якщо вам потрібна не просто плита з пам'ятним написом, а справжній витвір мистецтва, запасіться терпінням і дозвольте майстру втілити проект в життя.