Як визначити валентність хімічних елементів. Як визначити валентність речовини h2s.

Валентність хімічного елемента - це здатність атома приєднувати або заміщувати певне число інших атомів або атомних груп з утворенням хімічного зв'язку. Потрібно пам'ятати, що деякі атоми одного і того ж хімічного елемента можуть мати різну валентність в різних з'єднаннях.
Вам знадобиться
  • таблиця Менделєєва
Інструкція
1
Водень і кисень прийнято вважати одновалентним і двовалентним елементами відповідно. Мірою валентності є число атомів водню або кисню, які елемент приєднує для освіти гідриду або оксіда.Пусть X - елемент, валентність якого потрібно визначити. Тоді XHn - гідрид цього елемента, а XmOn - його оксід.Прімер: формула аміаку - NH3, тут у азоту валентність 3. Натрій одновалентен в з'єднанні Na2O.
2
Для визначення валентності елемента потрібно помножити кількість атомів водню або кисню в з'єднанні на валентність водню і кисню відповідно, а потім розділити на число атомів хімічного елемента, валентність якого знаходиться.
3
Валентність елемента може бути визначена і по іншим атомам з відомою валентністю. У різних з'єднаннях атоми одного і того ж елемента можуть проявляти різні валентності. Наприклад, сірка Двовалентне в з'єднаннях H2S і CuS, чотирьохвалентного в з'єднаннях SO2 і SF4, шестивалентний в з'єднаннях SO3 і SF6.
4
Максимальну валентність елемента вважають рівною числу електронів у зовнішній електронній оболонці атома. Максимальна валентність елементів одній і тій же групи періодичної системи зазвичай відповідає її порядковому номеру. Приміром, максимальна валентність атома вуглецю С повинна бути рівною 4.