Як зшити дитячий конверт.

Як відомо, дітей приносить лелека. І вже так повелося, що дитина лежить в конверті , немов подарунок. Конверт, куплений в магазині, буде не настільки красивим і унікальним, як той, який ви зробите самі. А зшити його зовсім нескладно. Виконати конверт можна з будь сподобалася вам тканини, а обробляють його зазвичай стрічками або мереживом.
Вам знадобиться
  • Тканина атласна 130 см
  • Фланель
  • Ватин 130х70 см
  • Мереживо 4 м
  • Атласна стрічка 120 см
  • Тканина х/б 130 см
  • Тасьма 60 см
Інструкція
1
Спочатку зшийте матрацик для конверта з заокругленим верхом. Його розмір 120х35 см. Викрійку можна скачати з інтернету або скласти в ручну: 35 см - ширина, 120 см - довжина, верхню частину закруглюємо, з кутів прибираємо по 4,5 см (конверт може бути і куточком, і будь-який інший іншої форми) . Викрійка готова.
2
За готовій викрійці розкроїте шар ватину і шар х/б тканини. Складіть ватин і тканина разом і прострочіть, щоб вийшла стібка. Ваш матрац при стьобанню може дати невелику усадку.
3
Викройте другий шар х/б тканини за розмірами отриманого вироби. З'єднайте нову деталь із заготівлею матрасика лицьовими сторонами один до одного і прострочіть по краю. Не забудьте залишити невеликий отвір, щоб можна було вивернути виріб. Після того, як виріб вивернути, отвір необхідно зашити вручну. Матрац для конверта готовий.
4
Складаємо викрійку маленьких деталей конверта шириною 20 см і довжиною - 50 см, виходить прямокутник. Якщо ви хочете зшити святковий конверт на тасьма, один кут прямокутника закруглите на 1,5 - 3,5 см, якщо ж застібка-блискавка зручніше, залиште гострі кути.
5
Переходимо безпосередньо до викрійці деталей з атласу і фланелі. При цьому атласна деталь повинна бути довше фланелевою на 1 см. Зверніть увагу, що повинно вийти по 2 атласних і по 2 фланелевих деталей, які при цьому розташовуються симетрично один до одного.
6
Візьміть мереживну стрічку і приметайте її до атласною деталі, закладаючи через кожні 5 см складки глибиною по 5 мм. Останні 1,5 см знизу залиште вільними. Відігніть бічний зріз мережива на 45 градусів і приколіть до зрізу атласною деталі.
7
Розріжте атласну стрічку на 4 рівні частини і приколіть або приметайте по дві до кожної атласною деталі між атласом і мереживом. Одна повинна розташовуватися на відстані 8 см від нижнього краю, а друга на 20 см вище. Краї стрічки повинні бути також звернені всередину. Прошийте всі разом на відстані 7 мм від краю. Потім акуратно відпрасуйте шов.
8
досвідчене і пристрочите фланелеву деталь до атласною так, щоб мережива опинилися між ними, шов відпрасуйте. Потім відігніть деталі так, щоб лицьова сторона фланелевою частини стикалася з лицьовою стороною атластной і прострочіть поверх вже наявної строчки. Далі зробіть надсечкі на пріпуськах і виверніть кожну готову деталь, потім отгладьте їх.
9
Викройте велику деталь з атласу такого ж розміру як матрацик, але на 10 см довше. Приметайте мереживну стрічку у верхній частині конвертика, не забуваючи призбирували мережива.
10
Відступите 25 см від верхньої частини конвертика і приметайте дві маленькі детальки у напрямку до низу конверта.
11
Викройте з атласу напівкруглу деталь конверта довжиною 40 см від вищої точки півкола, а з фланелі викрийте квадрат зі стороною 35 см. Зшийте їх між собою за прямими сторонам так, щоб шов виявився з виворітного боку.
12
Викройте прямокутник з фланелі розміром 55х35 см. Зверніть увагу, що цю деталь необхідно викроювати короткою стороною по частковій нитки. Пристрочите фланелеву деталь короткою стороною до нижньої сторони великий атласною деталі і не забудьте відпрасувати шов.
13
По лінії, на 10 см вище цього шва, відігніть частина деталі наверх і приколіть зав'язки з простої тасьми в куточках згину. Зав'язки при цьому повинні бути звернені всередину. Приметайте відігнуту частина до великої деталі по бічних зрізах.
14
Далі накладіть малу атласно-фланелеву деталь на велику атласну деталь лицьовими сторонами один до одного. Деталі повинні бути покладені внахлест, за рахунок чого повинен утворитися кишенька. Прострочіть по лінії пришивання мережива і обробіть шви оверлоком або зигзагом. Далі виверніть виріб звичайним способом, після чого повинен вийти кишеню, в який необхідно вставити матрацик.
15
Якщо ж ви вирішили зробити конвертик на блискавці, то насамперед в маленькі половинки необхідно вшити ее.В цьому випадку між двома маленькими половинками не повинно бути прикрас