Як полагодити принтер ?

Все принтери конструктивно діляться на матричні, струменеві та лазерні. За статистикою найбільша кількість поломок принтерів відбувається через 3-4 роки їх роботи, коли гарантія вже закінчилася. Причинами несправностей друкуючих пристроїв найчастіше є механічні пошкодження деталей, відсутність профілактики і недбала робота з пристроєм. Нескладний ремонт принтера можна виконати без звернення до сервісного центру.
Вам знадобиться
  • Викрутки, ватяні палички, дистильована вода.
Інструкція
1
Знайдіть в інтернеті керівництво по ремонту.
2
Зробіть аналіз умов. Отримаєте відповіді на наступні питання: - Справний чи комп'ютер, з яким працює принтер? - Яке повідомлення про помилку було? - Чи є характерний запах перегрілися елементів? - Чи не було іскріння, шумового супроводу несправності? - Чи не занадто висока температура якого-небудь блоку принтера, кабелю?
3
Вимкніть принтер. Перевірте підключення силового і интерфейсного кабелів принтера. Увімкніть принтер. Якщо повторне включення принтера не змінило ситуацію, переходьте до діагностики та ремонту пристрою.
4
Вимкніть принтер від мережі і лише потім розбирайте пристрій.
5
Оскільки в принтерах запобіжники ретельно розраховані, їх можна заміняти тільки на запобіжники такого ж типу. Якщо ви справите заміну на запобіжник, розрахований на дуже велику силу струму, то апарат може вийти з ладу.
6
Перевстановлення драйвера принтера може вирішити деякі проблеми.
7
Велика частина несправностей принтерів пов'язана із забрудненням їх механічних частин. Розберіть принтер і почистіть його.
8
У разі поломки зуба пластмасовою шестерні можна спробувати відновити його за допомогою паяльника і шматочка пластмаси.
9
В струменевих принтерах причиною того, що ні друкується зображення або частину його, може бути засихання сопів друкуючих головок. Промити картридж можна дистильованою водою за допомогою шприца.
10
Іноді ремонт принтера недоцільний через високу ціну. Вигідніше купити новий.
Зверніть увагу
Тримайте відкритими вентиляційні отвори в корпусі принтера. Вони не дають влаштуванню перегріватися. Навколо принтера має бути достатньо простору, щоб не порушувався режим вентиляції.
Корисна порада
Періодично треба проводити часткову розбирання принтера, видаляючи пил і бруд.