Як навчитися не заздрити.

Заздрість - руйнівне почуття. Вона буває різних відтінків - чорна і біла, різних ступенів агресії. Прояв будь-якого виду заздрості завжди показує, над чим потрібно працювати.
Вам знадобиться
  • Папір, ручка.
Інструкція
1
Усвідомте, що ви заздрите. Просто зізнайтеся собі. Навчіться щоразу помічати, як почуття заздрості підступає до вас і як захоплює вас. Але не для того, щоб нещадно лаяти себе, а для того, щоб позбутися від цього почуття.
2
Прийміть у це почуття: «Так, я заздрю». Людина має різними якостями, і які з них він проявляє в даний момент, залежить від ситуації і його життєвих установок і "затискачів" (назвемо їх проблемами). Коли ви приймете в собі почуття заздрості, що виникло в даний момент, ви відчуєте, як стане легше. Ви більше не витрачаєте свої життєві сили на опір.
3
Тепер попрацюйте з причиною заздрості. Для цього візьміть аркуш паперу і ручку. Записуйте послідовно питання і відповідайте на них. Відповідаючи, прислухайтеся до себе.Прімер: подруга Х мріяла поїхати до Італії. Це здавалося нереальним, але вона вірила в мрію і наполегливо навчала італійську мову. Через кілька років, вона щасливо вийшла заміж за італійця і поїхала в Італію.Сформуліруйте вашу заздрість. Подруга домоглася, чого хотіла, вона вперто йшла до мети. А у мене не получается.Теперь виведіть питання до себе, які випливають з вашої заздрості. А чого я хочу? Чому я цього хочу? Що я роблю для цього? Що я не роблю для цього? Що мені заважає? Пишіть питання і відповідайте на них доти, поки не залишиться жодного не проясненого моменту. Заздрість допомагає жити усвідомлено.
4
Якщо заздрість межує з агресією, її корені можуть лежати дуже глибоко - у вашому дитинстві. Вони можуть так майстерно замаскуватися, що, діставшись до них, ви можете випробувати подив. Зате зрозумієте причину і вам стане легше діяти далі.
5
Працюйте з причинами заздрості. Якщо це емоції, які ви закрили в собі, переживіть їх, прийміть їх у собі. Потім, коли розчиніться в них, подякуйте за те, що вони були з вами, і відкиньте їх. «Дякую вам за розвиток, тепер я вас повністю пережив (а), ви мені більше не потрібні». Можна зробити це на даху будинку, на горі, при медитації - скрізь, де вони зможуть вільно піти від вас.
6
Заздрість робить ваші емоції некерованими і руйнівними. Зробіть щось, що буде сильніше по емоційному впливу. Це може бути спорт, книга, фільм. Організуйте зустріч добрих друзів, уживіть захоплюючу поїздку, створите щось неординарне.
Зверніть увагу
Людина має певну кількість енергії. Коли ви заздрите, енергія витрачається на це почуття і не залишається сил на життя. Почуття заздрощів само по собі не піде, необхідно працювати над собою. Запасіться терпінням.
Корисна порада
Якщо є можливість, намагайтеся запобігати ситуації, які змушують відчувати заздрість.