Як зварити буряк. Як приготувати буряк.

Буряк - той овоч, який можна їсти цілий рік, причому в ньому будуть збережені всі корисні речовини. А їх у цьому коренеплоді чимало: вітамін С (захист від застуди), вітамін РР (проти втоми), вітамін А (для зоркости), вітамін В (для красивої шкіри, волосся і нігтів). З буряка готують супи, салати і навіть котлети. І не треба боятися того, що приготування цього овоча займає багато часу: правильна варіння буряків займе не більше години.
Вам знадобиться
    • буряк
    • вода
    • цукор
    • оцет або лимонна кислота
Інструкція
1
У каструлі закип'ятити воду. Обсяг - такий, щоб покладена туди буряк на 1-2 см покривалася водою. У киплячу воду додати цукор, лимонну кислоту або оцет (із розрахунку 1/2 чайної ложки на 1 л води).
2
Зі буряків не можна відрізати корінь дощенту: інакше при варінні вона посвітлішає. Краще взагалі залишити буряковий хвостик недоторканим. Сам коренеплід добре промити, але не чистити: так свелка збереже свою соковитість і водорозчинні мінеральні солі. Потім буряк покласти в киплячу воду, щільно закрити кришкою і дати прокипіти 1 годину.
3
Вийняти буряк з каструлі і 10 хвилин протримати її під струменем холодної води. Якщо буряк був крупна, після цього їй можна дати ще 15-20 прокипеть на плиті, після чого знову охолодити.
Зверніть увагу
Найкраща буряк - не великого розміру. Вона повинна бути з тонкими шкіркою і хвостиком, злегка плеската за формою.
Корисна порада
Перевіряти готовність вареного буряка можна ножем: якщо він протикається наскрізь, значить вона готова.Прі тривалому варінні буряк з темно-червоного стає буро-жовтого цвета.Із бурякового відвару можна приготувати напій: варто лише додати туди імбир, корицю і лимонний сік.