Як переробити однокімнатну квартиру. Переробка однокімнатної квартири.

Ваша дитина підросла, і ви хотіли б виділити йому окрему кімнату, але можливості купити квартиру з великою кількістю кімнат у вас немає? Придивіться як слід до своєї однокімнатної. Цілком можливо, що в ній є приховані резерви для того, щоб зробити сучасне житло нехай з маленькими, але зручними окремими кімнатами. Необхідність перепланування може виникнути і в інших випадках. Наприклад, виросла дитина з'їхав в іншу квартиру , ви залишилися удвох і хотіли б повністю змінити інтер'єр, зробивши з маленької кімнати більшу.
Вам знадобиться
  • Технічна документація на квартиру.
  • Гіпсокартон.
  • Металевий профіль.
  • Будівельні інструменти.
Інструкція
1
Першим ділом дізнайтеся все, що можете, про технічний стан вашого будинку взагалі і вашої квартири зокрема. Це можна зробити, наприклад, в бюро технічної інвентаризації. Ваші переробки ні в якому разі не повинні зачіпати інтереси сусідів. Особливо уважно потрібно до цього поставитися, якщо ви збираєтеся розширити кімнату за рахунок кухні або перенести ванну в іншу частину квартири. В цьому випадку необхідно буде реконструювати комунікаційні мережі. Наскільки це можливо в вашому домі? Врахуйте і те обставина, що при реконструкції приміщень з підвищеною вологістю слід вжити особливих вимоги до гідроізоляції і до використання тих чи інших матеріалів.
2
Дізнайтеся все можливе про те, як узаконити перепланування. Це необхідно зробити навіть в тому випадку, якщо квартира приватизована. Якщо після перепланування завалиться капітальна стіна або ви почнете постійно заливати сусідів - неприємностей не уникнути, і вони не обмежаться оплатою сусідського ремонту. В такому випадку сусіди можуть викликати житлову інспекцію, і тоді серйозного штрафу не минути.
3
Відповідайте собі чесно на питання - чи здатні ви виконати всі будівельні роботи самі? Якщо ні, доручіть цю справу перевіреної будівельній фірмі. Обов'язково повірте наявність ліцензій на всі передбачувані види діяльності. Доручивши реконструкцію комунікацій професіоналам, ви убезпечите себе від можливих неприємностей, оскільки відповідати за якість робіт у цьому випадку будуть вони. Деякі роботи ви зможете зробити і самі.
4
Вирішіть, що саме ви хочете зробити - розширити простір або зробити замість однієї великої кімнати (і, можливо, частини кухні) кілька приміщень поменше. Найпоширеніший варіант переробки однокімнатної квартири в двокімнатну - розширення житлової площі за рахунок кухонної зони. Це можливо, якщо кухня досить велика і розглядається власником приміщення виключно як місце для приготування їжі. В цьому випадку частина кухні можна відокремити перегородкою, а на звільнилася таким чином площі влаштувати спальню.
5
Для того, що зробити з кімнати і кухні щось подібне студії, необхідно знести всі внутрішні перегородки. Вийде одна велика кімната, яку можна розбити на зони дрібнішими перегородками. Багато хто зараз відмовляються від стандартних кухонь, залишаючи для приготування їжі невеликий куточок з холодильником, мікрохвильовою, раковиною і невеликий плитою. Цей куточок відділяється від решти приміщення за допомогою барної стійки.
6
Додаткову кімнату в однокімнатній квартирі можна отримати і шляхом перепланування лоджії. Її можна об'єднати з основним простором, а можна зробити з неї невеликий кабінет або навіть спальню. Для цього лоджію необхідно утеплити і обробити, для чого зараз є маса можливостей
7
Якщо у вас великий передпокій, можна взагалі не чіпати ні кухню, ні лоджію, а знести перегородку між кімнатою і передпокоєм. Частина передпокою при цьому відділяється шафою-купе або невеликий перегородкою. Якщо передпокій невеликий, але є роздільні туалет і ванна, кілька метрів можна виграти за рахунок об'єднання цих приміщень.