Як ловити Головльов.

Широколобий красень-головень - риба із сімейства коропових. Її великі екземпляри можуть досягати 80 см довжини і 5 кг ваги. Свою назву він отримав за свою утолщенную голову. Тулуб у цієї риби майже циліндричний, з щільною, крутий лускою, боки сріблясті. Любить головень річки з швидким і середнім перебігом, холодною водою, перекатами і вирами.
Інструкція
1
Головень практично не зустрічається в низов'ях і гирлах річок, у верхів'ях він часто мешкає разом з харіуса і фореллю, віддає перевагу ділянкам з кам'янистим і піщаним дном, не любить тінисті і землянистий зони. Часто місця кльову голавля знаходяться під берегами з нависаючими гілками дерев і чагарників, звідки в воду падають комахи.
2
За осені головень збирається в численні зграї і залягає в яму на зимівлю. У зимовий час ця риба практично не харчується і дуже малорухливі, місця зимівлі покидає тільки з початком паводку. Нерест триває з початку травня до кінця червня.
3
Головень - риба всеїдна. Молодь харчується водоростями і комахами, доросла риба - ракоподібними, рослинами молюсками, жабами і дрібною рибкою. Головень дуже обережний і полохливий, це одна з найважчих для лову риб, тому рибалки використовують безліч хитрощів.
4
Найпопулярнішим способом є ловля на великих комах хрущів, бабок, коників. Для цього способу легке, довге (4-6 м) вудилище зі склопластику або композиту з пропускними кільцями водиться «поверху». В цьому випадку краще використовувати безінерційну котушку досить великого обьема і волосінь 0,15 - 0, 2 мм. Грузило для лову «поверху» не використовують. Гачок використовуйте №8 або 9 по вітчизняній нумерації, жало його введіть в груди комахи і виведіть його ближче до кінця черевця. Насадку закидайте акуратно, маскуючись, щоб не злякати рибу, пускайте її по струменю на відстані 20-30 м від берега.
5
На перекатах і в вирах серед каменів ловите головня на невеликих коників. Цим способом найкраще ловити в другій половині червня і весь липень. У Центральній Росії в цей час і до кінця серпня ловити головня можна на спінінг з берега, використовуючи вудилища від 2,5 - 3 м завдовжки. Така довжина дозволяє закинути покльовку досить далеко, щоб не злякати обережну рибу. Довгий спінінг дозволяє закинути наживку на відстань до 50 м.
6
Якщо ви знаєте місця стоянок і кормежек головня, то ловити його можна на них донною снастю. Тут не доведеться багато ходити, але риболовля від цього буде не менш цікавою. При цьому способі ловлять його на ранковому світанку в місцях з більш рівним плином. Використовуйте як наживки черв'яків, курячі тельбухи або живця, краще - пічкура. Вудилище краще візьміть короткий, до 2 м, грузило - плоске, ковзне. Для цього способу підійде одинарний не надто великий гачок відповідно до розміру наживки. Якщо ловите не так на живця, підсікайте відразу після клювання. Якщо - на живця, то слід почекати 10-15 с, потім різко підсікти, не боячись порвати верхню губу, вона у головня досить міцна.