Як відкрити мале підприємство.

Найпростішою і найменш витратною організаційно-правовою формою юридичної особи вважається ТОВ. В силу мінімуму бюрократії і витрат ця форма для малого бізнесу оптимальна. Втім, закон не забороняє використовувати її і великим підприємствам.
Вам знадобиться
  • - статут ТОВ;
  • - підтвердження юридичної адреси;
  • - підтвердження внесення статутного капіталу;
  • - рішення або протокол загальних зборів засновників про створення ТОВ;
  • - договір про заснування ТОВ (тільки якщо засновників декілька);
  • - заповнену та нотаріально завірена заява про реєстрацію ТОВ;
  • - квитанції про сплату держмита.
Інструкція
1
Перше питання, що стоїть перед засновниками ТОВ - юридична адреса майбутньої організації. Відомості про нього вносяться до ряду документів, а його підтвердження може зажадати налоговая.Возможность реєстрації фірми на домашню адресу кого-небудь від засновників недоступною в деяких регіонах. Там, де це неможливо, залишається взяти гарантійний лист про укладення договору оренди з власником офісного чи іншого нежитлового приміщення, до якого прикласти нотаріальну копію свідоцтва про право власності на цей об'єкт.
2
Наступне питання, яке має вирішити засновник ТОВ - статутний капітал. Форма його внесення прописується в статуті. Мінімальна сума - 10 тис. Р., Внести його можна як грошима, так і майном. У першому випадку гроші вносяться на накопичувальний рахунок у банку, у другому оформляється акт оцінки майна, що підписується усіма засновниками, і акт про прийом цього майна на баланс ООО.Прі ціною внесеного в статутний капітал майна до 20 тис. Р. його оцінюють самі засновники, в решті доведеться залучити незалежного оцінювача.
3
Набір необхідних документів для реєстрації залежить від кількості засновників ТОВ. Якщо учасник фірми один, рішення про створення ТОВ, призначення директора та головного бухгалтера (ці дві посади може суміщати одна людина, у тому числі засновник) оформляються ним одноосібно. Якщо два і більше - протоколом загальних зборів засновників. В цьому випадку треба укласти також договір про заснування ООО.Во всіх випадках не обійтися також без статуту ТОВ. Це типовий документ, зразок якого, як і форми рішень і протоколів про установу, можна скачати в інтернеті. Проте не буде зайвим підредагувати під свої потреби і показати юристу.
4
Для звернення до податкової потрібно також заповнити заяву про державну реєстрацію ТОВ і підпис під ним завірити у нотаріуса.К заяви додаються квитанції про сплату держмита (за реєстрацію ТОВ, виписку з ЕГРЮЛ і копію статуту, останнє актуально тільки для Москви) і всі вищеперелічені документи.Еслі з паперами все в порядку, ваше мале підприємство буде зареєстровано протягом п'яти днів з моменту їх подачі.
Корисна порада
Не забудьте відразу при реєстрації подати заяву про переведення фірми на спрощену систему оподаткування.