Як очистити дах від снігу.

Дахи будинків необхідно очищати від снігу , особливо в період, коли на вулиці теплішає. Через перепади температур сніг кристалізується і з'являється ризик скочування крижаних брил на що проходять повз людей. Також підвищується ймовірність того, що дах може не винести тяжкості і обвалитися. Варто зауважити, що очищення даху - справа небезпечна, тому до нього потрібно підходити дуже відповідально.
Вам знадобиться
  • - зручний одяг;
  • - не слизькою взуття;
  • - міцна довга мотузка;
  • - снігова лопата;
  • - штикова лопата;
  • - сходи.
Інструкція
1
Одягніть зручний одяг, яка не буде обмежувати ваші рухи. Вона повинна бути не тільки легкою, але і теплою. Взуття обов'язково повинна бути не слизькою, інакше ви просто не зможете пересуватися по похилій частині даху. Міцна мотузка необхідна для вашої безпеки на той випадок, якщо ви ненароком зірветеся вниз.
2
Добре встановіть драбину, по якій ви будете залазити на будівлю. Візьміть весь необхідний інструмент і залазьте на дах. Відразу ж обмотайте навколо пояса мотузку, а інший кінець зафіксуйте за трубу. Якщо у вас вже є спеціальний штир, то просмикніть мотузку через нього. Без підстраховки скидати сніг небажано: можна зірватися і отримати серйозні травми.
3
Починайте очищати від снігу спочатку краю даху. Поступово пересувайтеся все вище і вище. Скидати замети снігу , починаючи з верху даху не можна: у такому випадку на краях утворюються великі завали, очистити які буде дуже складно. Якщо на даху є великі брили криги, то акуратно зчистити їх багнетною лопатою. Але будьте обережні: якщо у даху м'яке покриття, ви його можете пошкодити, і дах почне протікати.
4
Після завершення роботи оточила кінець мотузки і акуратно зійдіть вниз по сходах. Розчистити замети біля будинку, які утворилися в результаті очищення даху. Намагайтеся відкидати якнайдалі від житлового приміщення, інакше навесні вся тала вода може потрапити в підвал вашого будинку.
Корисна порада
Якщо у вас дуже високе будову, а ви жодного разу не скидали сніг з даху, краще викличте фахівців. Цією справою займається досить багато фірм, які швидко і якісно очищають дахи навіть висотних будівель, не кажучи вже про приватних будинках.