Як ловити підлящика взимку.

Підлящик - це лящ-недоук, що не дотягує до 2 кг. Але мала вага робить його в зимовий період набагато більш рухливими ляща. Тому в грудні, січні та лютому рибалка йде саме на подлещика . Подлещик, як і лящ - стайная риба, при лові головним завданням рибалки стає визначення місць його проживання і годування.
Інструкція
1
Підлящик, на відміну від карася, любить місця не замулені, багаті киснем, ті, де є приплив свіжої води. Саме тут мешкають личинки комах, молюски та ракоподібні - основна їжа подлещика . Специфіка лову подлещика в тому, що зграя зазвичай збивається дуже щільно, і в двох лунках, розташованих буквально в 5 метрах один від одного, ловитися може по-різному. Тому основне правило зимової риболовлі на подлещика - чим більше лунок, тим вищі шанси для вдалої риболовлі. Зазвичай, для такої рибалки необхідно хоча б пару днів.
2
насверліл близько 15-20 лунок з урахуванням того, щоб вам вистачило часу і сил на їх перевірку. Тим більше, що час риболовлі обмежена всього 3-4 годинами. У період клювання треба буде їх обов'язково оббігти по декілька разів і позначити ті, де клювання було. Підгодувати лунки. У перший же день ви відберете ті, які в найближчі дні стануть для вас основними, робітниками. У зимовий період осілість подлещика грає на руку рибалкам.
3
Взимку найкраще подлещик клює вночі, але знаходиться мало бажаючих для такої рибної полювання у зв'язку з морозом і віддаленістю від житла, тому ловля йде днем. Добре ловиться подлещик в погожі, сонячні дні, коли трапляється відлига. Рибалки відзначають два тимчасових проміжки, коли клювання особливо сильний - з 10 до 12 години дня і з 13 до 16 годин, але ці тимчасові рамки досить умовні, завжди є винятки. По сезону, кращим часом для зимової риболовлі вважається друга половина зими.
4
Знайшовши робочі лунки, під якими проходять стежки подлещика , підгодувати їх. Якщо лунка на такий стежці, можна багато не підгодовувати, риба пересувається по цих маршрутах і у зворотний бік. Щоб він затримався під лункою, підгодовування потрібно не багато.
5
Ловіть на зимову вудку і мормишку. Насадку подлещик бере обережно і якість її відіграє велике значення. Мормишку необхідно добре замаскувати, оскільки будь-яка невідповідність з її природним виглядом може відлякати рибу. Клювання можна навіть не відчути, настільки риба обережна. Підводите її до лунки. З урахуванням того, що світло, що падає згори, може її налякати, краще отвір лунки злегка присипати снігом. Подлещик не надто активний взимку, якщо з першого разу не вийшло підвести його, то злегка послабьте лісі, нехай він трохи втомиться, після чого виймайте трофей.