Як забарвити мило.

Миловаріння - найцікавіше хобі. Власноруч приготоване з мильної основи, ефірних і косметичних масел, інших натуральних інгредієнтів мило ручної роботи безпечно для здоров'я і виключно корисно. Але при всій своїй корисності, домашнє мило може бути ще й виключно красивим, яскравим і радує око. Найпростіший спосіб зробити його привабливим - фарбування.
Інструкція
1
Косметичні красітеліКосметіческіе рідкі водорозчинні барвники найкраще підходять для фарбування мила. Необхідно бути обережними в дозуванні фарбувальних речовин і не перестаратися. Досить 1-2 крапель на 100 грамів мильної основи. Барвники добре змішуються між собою, утворюючи нові кольори. Недолік один: в багатобарвному милі кольори можуть мігрувати з шару в шар, роблячи результат непередбачуваним.
2
Масляні і сухі харчові красітеліСінтетіческіе харчові барвники на масляній основі дають чисті і насичені відтінки милу. Недолік: кольору з часом мігрують. Існують також сухі харчові барвники. Перед додаванням в мило їх потрібно розвести в рослинному маслі.
3
Косметичні пігментиПомімо миловаріння їх використовують при приготуванні іншої косметики ручної роботи. Косметичні пігменти дають насичений колір, не мігрують в готовому продукті (це робить їх незамінними у виготовленні багатошарового кольорового мила). Недолік: косметичні пігменти замутняют прозору мильну основу.
4
ПерламутриДобавіть принади та гламуру прозорому Мильці допоможе перламутр. Перламутр перед додаванням в мило розводять в спирті або гліцерині, або додають в основу нерозведеним. Краще всього використовувати перламутр для прозорої мильної основи, оскільки в матовою вони не такі помітні.
5
Натуральні красітеліМиловари не радять використовувати натуральні барвники для приготування домашнього мила, оскільки результат може бути непередбачуваний. Однак деякі шанувальники еко-стилю все ж віддають перевагу фарбувати мило соками овочів, спеціями і дрібно-дрібно розмолотими травами. Так, за допомогою куркуми, моркви або обліпихової олії мило набуває помаранчевий колір. Кайенскийперець, паприка додадуть ніжний персиковий відтінок (головне - не гарячкувати з кількістю). У червоний брусочек мила забарвлять сік буряка, рожева глина, червона марокканська глина або порошок кошенілі. Щоб отримати блакитний відтінок, придасться ефірне масло ромашки, а для приготування жовтого мила знадобляться порошок каррі або шафран. Для додавання «зелені» використовують натуральну зелень - сушені петрушку, кріп і сік шпіната.Корічневий колір дають: шоколад, каркаде, кориця, какао-порошок, палений цукор і мелену каву. Бежевий колір додасть молоко. Правда, «молочне» мило слід використовувати якомога швидше, оскільки дуже скоро воно придбає неприємний запах.
Зверніть увагу
Сьогодні у продажу є прозорі і білі основи для мила. Якщо вам потрібна непрозора або необхідно зробити багатошарове мило, то майте на увазі, що прозора мильна основа забарвлюється в білий колір діоксидом титану. Цей компонент, як правило, мається на будь-якому магазині для миловарів.
Корисна порада
До речі, перед додаванням фарбників в мило більшість з них необхідно розвести. Так, наприклад, сухі пігменти розчиняються в рослинному маслі або гліцерині, харчові барвники і діоксид титану - в воді. Надати блиску милу, не змінюючи його колір, допоможуть гліттери (блискітки). Виключно ефектно вони виглядають в кольоровому прозорому милі.