Як ловити камбалу. на що що ловити морську камбалу.

Камбала, мабуть, сама екзотична риба наших морів - вона плоска, і обидва її очі розташовані з одного боку тіла. Все це сталося тому, що ці риби - відомі лежебоки, годинами лежать на дні, зарившись у пісок. Водиться камбала і на Чорному морі, але там риболовля не неї заборонена. А ось камбала декількох видів меншого розміру, яка підходить на нерест до берегів Тихого океану, Білого, Баренцева і Північного моря - риба промислова.
Інструкція
1
З середини квітня цю рибу можна побачити в піщаних бухтах Владивостока і Калінінграда - вона підтягується з глибших і холодних районів. Клює ця риба де і мешкає, в тих районах, де дно илисто-піщане. Риболовля з берега - заняття безперспективне - камбала практично не підходить близько до нього.
2
Для всіх видів камбали використовують одну і ту ж снасть - донна вудка з глухим грузилом на кінці і кілька підводок різної довжини. При русі по дну підводки витягуються і гачки розташовуються на рівній відстані від дна. Під час лову насадка повинна знаходиться в 2-3 см від поверхні грунту. Це пов'язано з характером клювання камбали - її практично немає. Заглотив наживку, риба продовжує лежати на дні і відчути, що наживка сьедят, можна тільки в тому випадку, якщо риба почне рух.
3
В якості наживки використовують мідії та інших молюсків, які присмоктуються до водоростей або конструкціям, розташованим в морській воді, личинки комах, креветок, шматочки дрібної риби, різні блешні хитромудрої форми, яскравого кольору. Вибір наживки краще робити за місцем. Оптимальний розмір гачка - №4 за європейською нумерації, його цілком достатньо, так як розмір рота у камбали невеликий.
4
Ловити камбалу краще з човна або з борту будь-якого іншого маломірного судна. При цьому треба ставити його на один якір, щоб судно повільно рухалося по дузі. Ледарка камбала не ганяється за наживкою, і таке пересування збільшує шанси на піймання більшої кількості риби. Втім, вона непогано ловиться і з довгих пірсів, що йдуть далеко в море.
5
Оптимальним для лову камбали є досвітнє час, після того, як сонце зійшло, слід невелику перерву, після чого клювання поновлюється до 12 годин дня. Вечірня зорька теж може бути вдалою, але особливо великі за розміром екземпляри ловляться в нічний час.