Як вирівняти стелі гіпсокартоном.

Нерівний стелю може стати проблемою навіть у новій квартирі. Не те, щоб він погрожував життю і здоров'ю її мешканців, але виглядає не дуже красиво і може звести нанівець всі спроби зробити з квартири не тільки зручне, але і красиве житло. Вирівняти стелі можна цілком традиційним, хоча і дуже брудним способом - за допомогою будівельних сумішей. Однак у цьому випадку необхідно мати серйозні будівельні навички. Гіпсокартон надає ремонтникам-любителям нові можливості.
Вам знадобиться
 • Гіпсокартон.
 • Підвіси.
 • Дюбелі або анкер-клини.
 • Профіль шириною 70 мм.
 • Грунт для гіпсокартону.
 • Лазерний уровень.
 • Перфоратор.
 • Шуруповерт.
 • Карандаш.
 • Рулетка.
 • Ножницы по металу.
 • «Краби».
 • Самонарізи.
Інструкція
1
Вирівнювання стелі за допомогою гіпсокартону чудово тим, що не треба прати стару побілку, возитися з штукатуркою. Гіпсокартонна стеля - це навісну стелю, за яким можна приховати не тільки тріщини в сьогоденні стелі, але і електропроводку. Відзначте лазерним рівнем початкову лінію на відстані приблизно 10 см від стелі. Прокреслите лінію по всьому периметру кімнати. Закріпіть напрямні по цій позначці. Робіть це за допомогою металевих дюбелів, які забиваються на відстані приблизно 40 см один від одного.
2
Розмітьте стелю. Гіпсокартон може бути різної ширини, найчастіше використовують листи шириною 25 см, тому лінії необхідно проводити на відстані, трохи більшому половини листа гіпсокартону, тобто 12, 5 см з невеликим «хвостиком» один від одного. Слідкуйте за тим, щоб вони були строго паралельними. «Хвостик» потрібен тому, що листи гіпсокартону кріпляться з невеликими зазорами для будівельної суміші. За отриманими лініях закріпіть металеві підвіси. Анкер-клини кріпите на відстані 40 см один від одного.
3
Несучі профілі вставте в каркас по периметру кімнати. Залишайте між напрямними і стіною невеликі зазори. Вставте напрямні в підвіси. Для кріплення напрямних використовуйте саморізи. Їх необхідно закріплювати парами по обидві сторони профілю. Необхідно суворо дотримуватися горизонтальність.
4
Розмітьте поздовжні профілі. Розташування їх залежить від того, в якому напрямку ви збираєтеся вмонтовувати листи гіпсокартону. При поздовжньому монтажі переважніше крок 40 см, а при поперечному - 60 см.
5
Наріжте поздовжні профілі потрібної довжини з направляючих. Вставте отримані шматки між напрямними через 50 см один від одного. Довжина шматків в кожному випадку буде різною, оскільки кріпити їх треба так, щоб вони не потрапляли кінцями на вже наявні кріплення. Прикріпіть поздовжні профілі до напрямних «крабами».
6
Просочіть гіпсокартон гідроізолюючої ґрунтовкою. Відступите від стіни кілька міліметрів для того, щоб забезпечити приплив повітря в простір між підвісною і справжнім стелями. Починайте кріпити листи гіпсокартону уздовж несучих профілів. Робіть це в шаховому порядку. Кріпіть листи гіпсокартону саморізами, розташованими на відстані 2-0 см один від одного. Проміжок між поздовжнім профілем і стіною заповніть половиною листа.
7
Закрийте стики спеціальною сумішшю. Вибір сумішей для забивання швів будівельних магазинах досить великий, і завжди можна підібрати підходящу. Накладіть на шви армуючої сітки. Вирівняйте стики шпателем, потім обробіть його шкіркою. Точно так же обробіть всі інші стики і зазори.
Зверніть увагу
Дюбелі повинні бути металевими. Використання пластмасових може привести надалі до деформації стелі.