Як зробити шумоізоляцію стелі.

Багато жителів багатоквартирних будинків скаржаться, що найбільше клопоту їм доставляють сусіди зверху. На що живуть через стіну або внизу скаржаться значно рідше. Дуже рідко буває, щоб шум доносився рівномірно з усіх сусідніх квартир. А це означає, що стіни і підлога у вашій квартирі мають більш-менш пристойну звукоізоляцію, але про стелю цього ніяк не скажеш. Тому якщо ви хочете значно знизити сторонні шуми у вашій квартирі - в першу чергу подбайте про стелю.
Вам знадобиться
  • Будівельні суміші для закладення швів.
  • Коркові панелі, звукоізолюючі плити, скловолокно.
  • Будівельний інвентар.
  • Універсальний клей.
Інструкція
1
Уважно огляньте стелю. Передусім необхідно закрити всі щілини, якщо такі виявляться. Бажано прибрати стару побілку. Іноді буває, що щілина між стельовими плитами майстерно замаскована оздоблювальними матеріалами. Знизу її не видно, але шум вона пропускає просто дивовижно. Огляньте шви між стінами і стельовими плитами.
2
Закрийте всі шви за допомогою монтажної піни і герметика. Оскільки для кращої звукоізоляції найкраще підійде натяжна стеля, вам повинно бути абсолютно все одно, як виглядають закладені шви. Головне - щоб вони пропускали якомога менше шуму.
3
На спеціальні «гриби» закріпіть рулонний утеплювач «Пеноплекс». Товщина його може бути різною, тому «грибки» необхідно підбирати спеціально. Проконсультуйтеся з продавцем у будівельному магазині. Для міцності можна посадити утеплювач на універсальний клей. «Пеноплеск» необхідно кріпити встик. Постарайтеся уникнути щілин.
4
Якщо шум від сусідів значно зменшився і більше вас не турбує, можете обмежитися одним шаром. У кожному разі звукоізоляція зменшує висоту стелі , і чим менше буде шар - тим краще. Однак бувають ситуації, коли необхідний другий шар і навіть третій. В цьому випадку зручно вчинити так, як зазвичай робиться утеплення - прокласти шар іншого ізолятора, поверх нього - каркас з рейок, а вже потім зробити облицювальний шов, попередньо ретельно закривши всі щілини.
5
Якщо ви вирішили обмежитися одним шаром шумоіолятора, вам залишилося тільки зробити навісні стелі. Їх можна спорудити з гіпсокартону або інших матеріалів, за вашим бажанням.
Корисна порада
Коркові панелі можна наклеювати прямо на стелю. Вони і самі по собі є відмінним шумоизолятором. До того ж, їх зовсім не обов'язково облицьовувати, інтер'єр з корковими панелями може виглядати стильно, особливо в кімнаті, оформленої в Фолковим стилі.
В багатоповерхових будинках поширеною проблемою є високий рівень шуму, вироблений сусідами зверху. Ефективним вирішенням цієї проблеми є установка підвісного звукоізоляційного стелі з гіпсокартону, прикріпленого до металевого каркасу. У вільний простір між перекриттям і стелею закладаються звукопоглинальні матеріали.
Вам знадобиться
  • - рівень;
  • - металевий каркас і гіпсокартон, будівельний кріплення для установки підвісної стелі;
  • - олівець і рулетка;
  • - ножиці по металу;
  • - акриловий герметик;
  • - скловолокно і мінераловолокна.
Інструкція
1
Закрийте акриловим герметиком на стелі всі місця стикування стелі і стін, кути, тріщини і щілини, які збільшують звукопроникність стелі .
2
Нанесіть олівцем лінію для початкового профілю конструкції на відстані 15-20 см від стелі . Використовуйте для цього рівень. Закріпіть початковий профіль по периметру приміщення дюбелями з кроком 40-60 см.
3
Нанесіть розмітку стелі під основні несучі напрямні на відстані 125 см один від одного (такий розмір має половина листа гіпсокартону). Закріпіть по намічених лініях підвіси з кроком 40 см. Встановіть в каркас несучі напрямні за допомогою саморізів по металу на невеликій відстані від стіни, щоб уникнути деформації стелі через різноманітних непередбачених обставин. Нанесіть розмітку стелі під поперечні напрямні з кроком 60 см. Відріжте ножицями по металу поперечні напрямні потрібної довжини і встановіть їх.
4
Заповніть всі порожнини між напрямними каркаса мінеральною ватою або скловолокном. Закріпіть гіпсокартон на металевому каркасі саморезами по металу з кроком 20 см. Між листами гіпсокартону залишайте зазор 2-3 мм. Закрийте стики між листами гіпсокартону. Підготуйте стелю до фарбування.
Зверніть увагу
Звукоізоляцію стелі слід здійснювати в тісному сукупності з роботами по звукоізоляції стін і підлоги - тільки тоді рівень шуму в приміщенні істотно знизиться.
Корисна порада
Якщо висота приміщення достатня, встановіть двошарову ізоляційну конструкцію.