Як вирощувати опеньки.

Не випадково опеньок - улюблений гриб багатьох грибників. Він дійсно смачний, це визнають усі знавці. Але далеко не завжди вдається набрати ці гриби в лісі: то дощів немає, то раніше вас грибники вже встигли пройтися, а то й колись піти в ліс "по гриби". Але опеньки чудово зростуть не тільки на вашій ділянці, а й на балконі! Головне - створити їм необхідні умови.
Інструкція
1
Підготуйте колоди діаметром 20 - 50 см з певних порід дерев. Краще всього використовувати бук, граб, вільху, осику, ясен, клен, березу, тополю, вербу, кінський каштан і дуб. Колоди надколу сокирою або зробіть спили в декількох місцях, а потім прикопайте частково в землю. Колоди можна класти як горизонтально, так і вертикально. Грибну щеплення найкраще робити в квітні, травні, серпні.
2
На спили або розщепити інокуліруют гриби. Це можна зробити двома способами. Ви можете купити готовий міцелій в магазині, а можете виготовити щеплення самі. Для цього зберіть в лісі капелюшки старих опеньків, вимочіть їх в дощовій або річковій воді, а потім полийте цією водою колоди. Капелюшки грибів розкладіть зверху. Якщо ви будете прищеплювати колоди готовим міцелієм, то майте на увазі, що однієї упаковки вистачить приблизно на 7 колод. Гриби висаджуйте дуже акуратно, так як міцелій вельми чутливий. Грибну грядку потрібно постійно зволожувати, а навколо краще посадити високі рослини або кущі для того, щоб вони створювали тінь грибам: опеньки не виносять палючого сонця. Вирощувати гриби - справа не швидка. Перший урожай ви отримаєте найраніше через рік. При зборі опят грибні пучки цілком зрізують біля основи. Одна культура проживе до восьми років на колодах; якщо ж ви посадили опеньки на пні, то - до десяти.
3
Опеньки можна вирощувати навіть вдома. Для цього підтримуйте температуру від 14 до 180С і вологість приблизно 90%. Обов'язково підсвічується посадки, так як при повній відсутності світла опеньок не утворює плодових тіл. Зручно опеньки вирощувати в діжках або навіть горщиках, так як цьому грибу необхідний постійний контакт з грунтом.
4
Якщо на поверхнях, які піддалися обробці спорами або міцелієм гриба, з'явилася цвіль, не залишайте такі посадки - гриби все одно не виживуть, можуть тільки заразити поруч знаходяться колоди або горщики. Найчастіше це відбувається внаслідок того, що при посадках ви не дотримувалися правил гігієни.