Як встановити гірськолижні кріплення.

На гірських лижах їздити без кріплень неможливо, більш того, часто кріплення продаються в комплекті з лижами. Але от встановити їх не завжди виходить відразу в магазині або в майстерні. Або грошей не було, або часу. Не впадайте у відчай - кріплення цілком реально встановити на лижі самостійно.
Інструкція
1
Визначте базу вашого черевика. Для цього розгляньте область каблука - значення бази, як правило, написано там в міліметрах.
2
Для того щоб зібрати саме кріплення, візьміть його голову, а потім з'єднайте з пластиною. З'єднувати голову з пластиною потрібно таким чином, щоб значення максимально наближалося до значення бази гірськолижного черевика. Аналогічно підключіть пластину до п'яти. Кріплення зібрані і готові до монтажу. Знайдіть в квартирі місце, де є достатньо велика вільна горизонтальна поверхня з можливістю упору миска. Поставте мисок лижі в упор, а потім вставте зібрані кріплення в посадочні пази лиж, рухаючись від п'яти лижі до її миска. Вставлені кріплення зафіксуйте болтами.
3
Вставте черевик в кріплення для того, щоб налаштувати лижі. Перевірте центрування вашого черевика щодо лижі. Черевик повинен встати абсолютно паралельно поверхні лижі. Якщо цього поки немає, то підганяйте кріплення шляхом регулювання нижнього гвинта на п'яті. Відкрийте таблицю зусиль і виставте потрібне значення для реагування кріплення на екстрене вистьобує. Екстрене вистьобує можна налаштовувати по-різному, в залежності від стилю вашого катання і від того, що ви хочете отримати від лиж.
4
Якщо ви ще тільки починаєте кататися, налаштовуйте зусилля однаково як для носка, так і для п'яти. Після того, як у вас сформується ваша власна техніка катання, можна експериментувати з налаштуванням зусилля. Майте на увазі, що коли ви встановлюєте кріплення самі, ви можете також кілька варіювати співвідношення центру черевика та центру лижі, що дозволить вам міняти характеристики лиж.
5
Самостійно встановити кріплення , звичайно ж, можна, але витратите ви на це як мінімум півтори години, при цьому, якщо ніколи раніше ви гірськолижні кріплення не встановлювали, ще не факт, що якісно. Особливу уважність проявляйте при розмітці лижі: правильна розмітка - 90% успіху при установці кріплень.
У новачків у гірськолижному спорті найбільше запитань викликає настройка кріплень на їх лижах. Задача кріплень - забезпечити надійний зв'язок черевика з лижею в межі настроюються вами навантажень. У будь-якому кріпленні налаштовується тільки два показника - це сила відстрілу і зазор фіксуючих губок. Використовуючи наступні поради, ви з легкістю налаштуєте дані параметри.
Інструкція
1
Сила відстрілу являє собою граничну навантаження на кріплення, при перевищенні якої кріплення відстібує черевик. Для настройки використовуються спеціальні шкали, встановлені на передній і задній частині кріплення . Ціна одного розподілу - 10 кілограм. Сила відстрілу налаштовується не за вагою тіла, а по жорсткості м'язів і зв'язок вашої ноги, адже саме їх призвано захищати кріплення. А вони далеко не завжди пропорційні вашому вазі. Тому, якщо ви вперше купили лижі, то не варто поспішати і закручувати кріплення на велике навантаження, посилаючись на велику вагу - це може привести до майбутніх травм.
2
Спершу рекомендується починати приблизно з 30-40 кілограм зусилля з подальшим збільшенням значення. Пам'ятайте про те, що для носка й п'яти навантаження розділена. На перших порах ви можете налаштовувати їх однаково, але з плином часу у вас з'явиться власне розуміння налаштувань і виробиться ваша персональна техніка. Не варто сильно прислухатися до професіоналів, адже у них свої власні переваги і копіювання налаштувань призведе лише до травм.
3
Налаштування зазору фіксують губок присутня не на всіх моделях кріплень. Зазвичай вона встановлюється тільки на професійних моделях. Дана настройка використовується для того щоб вирівнювати положення ноги при сточуванні черевика. На початковому етапі ви врядли будете сточувати черевик, тому до пори краще взагалі не чіпати цей параметр. За замовчуванням зазор встановлюється під стандартні черевики.