Як перевести тиск у Паскалі. Переклад тиску в Паскалі.

Тиск - фізична величина, яка показує яка сила діє на ту чи іншу поверхню. Тіла, речовини яких знаходяться в різних агрегатних станах (тверді, рідкі та газоподібні), чинять тиск абсолютно різними способами. Наприклад, якщо в банку покласти шматок сиру, то він буде тиснути тільки на дно банки, а налите туди ж молоко, діє з силою на дно і стінки посудини. В інтернаціональній системі виміру тиск вимірюють в паскалях. Але є й інші одиниці виміру: міліметри ртутного стовпа, ньютони, поділені на кілограми, кіло Паскалі, гекто Паскалі і т.п. Зв'язок між цими величинами встановлюється математично.
Інструкція
1
Одиниця виміру тиску паскаль названа на честь французького вченого Блеза Паскаля. Позначається вона так: Па. При вирішенні задач і на практиці застосовні величини, що мають кратні або частинні десяткові приставки. Наприклад, кіло Паскалі, гекто Паскалі, мілі Паскалі, мега Паскалі і т.п. Для перекладу таких величин в Паскалі, необхідно знати математичне значення приставки. Усі наявні приставки можна знайти в будь-якому фізичному довіднику. Приклад1. 1 кПа = 1000Па (один кілопаскалях дорівнює одній тисячі паскалів). 1 гПа = 100Па (один гектопаскалях дорівнює ста Паскаля). 1МПа = 0,001Па (один мілліпаскаль дорівнює нуль цілих, однієї тисячної частці паскаля).
2
Тиск твердих тіл прийнято вимірювати в паскалях. Але чому фізично дорівнює один паскаль? Виходячи з визначення тиску, обчислюється формула для його розрахунку і виводиться одиниця виміру. Тиск одно відношенню сили, перпендикулярно діючої на опору до площі поверхні цієї опори. p = F/S, де p - тиск, що вимірюється в паскалях, F - сила, яка вимірюється в ньютонах, S - площа поверхні, яка вимірюється в квадратних метрах. Виходить, 1 Па = 1Н/(м) в квадраті. Приклад 2. 56 Н/(м) в квадраті = 56 Па.
3
Тиск повітряної оболонки Землі прийнято називати атмосферним тиском і вимірювати його не в паскалях, а міліметрах ртутного стовпа (далі, мм рт. Ст.). У 1643 році італійський вчений Торрічеллі запропонував досвід з вимірювання атмосферного тиску, в якому використовувалася скляна трубка з ртуттю (звідси «ртутний стовп»). Їм же було виміряно, що нормальний тиск атмосфери одно 760 мм рт. ст., що чисельно одно 101325 паскалів. Тоді, 1 мм рт.ст. ~ 133,3 Па. Для того, щоб перевести міліметри ртутного стовпа в Паскалі, потрібно помножити дане значення на 133,3. Приклад 3. 780 мм рт. ст. = 780 * 133,3 = 103974 Па ~ 104кПа.