Як отримати гібрид.

Завдяки такій науці, як селекція, стало можливим створювати нові сорти рослин, їх гібриди . Гібридизацію використовують і при вирощуванні суниці. Будь-якому починаючому селекціонерові необхідно знати, що більше успіху можна досягти при виборі кращих вихідних батьківських рослин. У випадку з вирощуванням суниці і не тільки її ви повинні вибрати материнське рослина, яка буде запилюючи і рослина-батька, яке буде запилювати.
Вам знадобиться
  • саджанці, ніж, садові рукавички.
Інструкція
1
Практично всі кращі сорти суниці мають відразу обома статями. Тому щоб суниця не змогла самозапилюватися, видаліть в ній тичинки. Для цього вибирайте лише кілька квіток, що з'являються одними з перших.
2
Решта квітки обірвемо. Всі ці дії краще проводити в рукавичках і з допомогою ножиць, гострого ножа або скальпеля, намагаючись бути якомога акуратніше, так як необережними діями ви можете випадково роздавити пильовики, що спровокує самозапилення. Процес кастрації кущика суниці проводите за чотири-п'ять днів до розпуску квіток.
3
Після того як ви провели кастрацію, накрийте суницю плівкою або обрізаними пластиковими пляшками, щоб уникнути попадання на рослини сторонньої пилку.
4
З рослини-батька зберіть пилок з пиляків за кілька днів до розкриття квітів. Збирати її можна, обірвавши квітки і поклавши в склянку з устеленою сухий папером, на який буде обсипатися пилок. Ця пилок залишатиметься придатної для проведення запилення кілька днів. Зберігайте таку пилок при температурі не вище п'яти-десяти градусів.
5
Як тільки пильовики потріскаються від виділеної пилку, приступайте до самого процесу гібридизації. Запилювати рослина починайте з підготовки приміщення, що забезпечує схоронність рослин від попадання сторонньої пилку. Запилення проводите за допомогою пензлика, наносите пилок на маточки материнської рослини. При забезпеченні нормальних умов ви зможете домогтися дозрівання перших плодів приблизно через 25-30 днів.
6
Для одержання насіння отриманого вами гібрида просто роздушіть плоди на чистому папері або склі і після того як висохне м'якоть соскребіте саме насіння. Їх можна зберігати досить тривалий період часу, підтримуючи температуру зберігання 1-4 градуси.
Гібридні рослини оточують нас всюди. Практично все насіння огірків, помідорів та інших овочевих культур отримано методом схрещування та гібридизації. На жаль, потомство від таких рослин або зовсім стерильно, або з насіння не виростуть точно такі ж рослини, оскільки в наступних поколіннях піде розщеплення ознак. А чи знаєте ви, що можна створювати цікаві та незвичайні гібриди самостійно? Повірте, це дуже просто.
Вам знадобиться
  • - пензлик;
  • - поліетилен;
  • - мотузка;
  • - папір.
Інструкція
1
Дуже добре піддаються перезапилення такі рослини як кабачки, гарбузи і патисони. Якщо ви мрієте отримати на своїй грядці урожай досі небачених кабачків, посадіть насіння різних сортів близько один до одного. Під час цвітіння комахи-запилювачі будуть перелітати з квітки на квітку і перенесуть пилок з рослин одного сорту на рослини іншого. Варто зауважити, що подібного ефекту можна домогтися, якщо посадити кабачки і патисони досить далеко один від одного, оскільки бджоли літають на значні відстані. Але якщо ви прагнете добитися стійкого результату і схрещування різних сортів - садіть ближче.
2
Для таких рослин як суниця, потрібно більш тонка робота. Суниця прекрасно піддається запилення за допомогою комах, але результат тут може бути абсолютно непередбачуваним. Якщо ж ви задалися метою отримати гібрид двох сортів, які вам найбільш цікаві, необхідно прикласти деякі зусилля. Зберіть зрілі, добре розкриті квіти суниці того сорту, якими буде проводитися запилення, і акуратно, за допомогою м'якої кисті, нанесіть пилок на рильце маточки суниці іншого сорту. Оскільки в цьому експерименті вирішальне значення має саме запилення рослин конкретної пилком, необхідно ізолювати квітку, щоб він не зміг запилитися від чого-небудь ще. Помістіть квітка суниці в окремий прозорий пакетик невеликого розміру і зав'яжіть його.
3
Отримання потомства від гібридних рослин - один з найскладніших етапів. Якщо ви хочете виростити розсаду кабачків або гарбуза, тут особливих труднощів не виникне. Восени залиште на грядці один кабачок, щоб він мав можливість дозріти. Дайте йому полежати протягом зими, а коли його шкіра стане в'ялою, вийміть насіння і гарненько їх просушіть. Незважаючи на те що в цьому році всі ваші кабачки виросли саме такими, які і обіцяла картинка на упаковці, якщо ви посадите гібридне насіння на наступне літо, урожай буде більш ніж різноманітним. А от щоб виростити гібридну суницю, вам слід дочекатися ягід саме з того квітки, який ви так ретельно оберігали від сторонньої пилку.
Зверніть увагу
Не варто чекати, що гібридні рослини візьмуть все хороше від своїх батьків. У більшості випадків переважна маса таких гібридів являє собою непримітні і більш дрібні рослини з плодами гіршого смаку.
Корисна порада
Після того як ягідка суниці дозріє, розплющите її на аркуші паперу і висушіть, щоб можна було отримати насіння. Пам'ятайте маленькі жовті зернятка, які постійно забиваються в зубах, коли ви їсте ягоди? Ось їх-то і слід висівати в якості вашої гібридної розсади.