Як порахувати суму сум.

Щоб порахувати суму сум досить скласти всі складові, що входять в окремі суми. Якщо ж обчислення проводяться в програмі Excel, то порахувати суму сум можна набагато швидше і простіше.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, Excel
Інструкція
1
Щоб у програмі Excel порахувати суму сум стовпців таблиці, розмістіть курсор правіше самого правого стовпчика, у рядку, де знаходяться суми стовпців .Натисніть на знак суми «?», розташований під основним меню і званий «Автосумма». В залежності від налаштувань і попередніх дій програма виділить блок осередків, які (на її думку) ви маєте намір підсумувати. Якщо виділений блок не збігається з рядком часткових сум, то виділіть цей рядок (до обраної клітини) та натисніть "Enter". Після цього у виділеній комірці з'явиться формула для підрахунку суми сум стовпців, а також обчислити її значення.
2
Щоб в Excel знайти суму сум рядків таблиці, поступите аналогічно.Расположіте курсор нижче самої нижньої рядки, в стовпці, де знаходяться суми строк.Нажміте на значок автосуми (?). Виділіть блок осередків, які необхідно підсумувати (в даному випадку це буде частина стовпчика до підсумкової клітини) .Натисніть "Enter". Після чого в обраній комірці з'явиться формула для підрахунку суми сум рядків, а також обчислити її поточне значення.
3
Якщо часткові суми розташовані на різних аркушах таблиці, то порахувати суму сум найпростіше наступним образом.Добавьте в таблицю новий лист ( на ньому буде розташовуватися формула для підрахунку суми сум). Для цього виберіть в основному меню «Вставити» - «Лист» .Виберіть на що з'явилося аркуші будь-яку клітину, помістіть в неї курсор і натисніть на знак суми «?». Тепер, переходячи з аркуша на аркуш, по черзі вкажіть курсором клітини з частковими сумами. Після кожного «вказівки» потрібно натискати крапку з комою (;), а в кінці натиснути «Enter». Отримана формула збере всі попередні суми з усіх листів таблиці і підсумує їх.