Як лікувати васкуліт.

ВАСКУЛІТИ називається запалення стінки будь-якого кровоносної судини. Захворювання може виникнути при первинному ураженні кровоносного русла, причина якого залишається не виявленою, а також вторинної, що виникає під впливом на стінку кровоносної судини токсинів, бактерій, вірусів, імунних комплексів. Вторинні васкуліти можуть виникати при аутоімунних або інфекційних захворюваннях, при злоякісних пухлинах. Лікуванням васкулита зазвичай займаються ревматологи.
Інструкція
1
При васкулитах можуть вражатися судини артеріального і венозного русла, а також капіляри будь-якого калібру. Для того щоб лікувати васкуліт, доводиться застосовувати кілька препаратів, які впливають на різні ланки патологічного процесу. Незалежно від форми васкуліту, застосовуються препарати, що впливають на імунну систему і симптоматичні препарати, які зменшують прояви захворювання.
2
Засоби, які впливають на імунну систему, використовуються в гострій стадії захворювання. Для лікування васкуліту призначають: - системні кортикостероїдні препарати, які пригнічують реакцію імунного запалення в організмі. Призначають «Преднізолон», «Дескаметазон», «Метилпреднізолон», але добова доза препарату індивідуальна для кожного пацієнта і підбирається тільки лікарем; - імунодепресанти. Це препарати, які пригнічують вироблення антитіл в організмі. Використовуються ті ж препарати, що й для придушення реакції відторгнення органів в траспланталогіі - «Азатіапрін», «Метотрексат»; - нестероїдні протизапальні препарати. Це препарати, які впливають безпосередньо на виникнення реакції імунного запалення - «Індометацин», «Ібупрофен», «Ацетилсаліцилова кислота».
3
Засоби, які впливають на виникнення окремих проявів захворювання при лікуванні васкуліту: - антигістамінні препарати, що зменшують прояви судинної реакції - «Тавегіл», «Супрастин», «Лоратадин»; - препарати, що впливають на кровообіг - антитромботичні засоби і антиагреганти («Курантил», «Гепарин»); - вітаміни, що впливають на стан судинного русла - «Аскорбінова кислота», «Рутин», «Нікотинова кислота».
4
Для того щоб лікувати васкуліт, можуть використовуватися немедикаментозні методи лікування, які засновані на механічному видаленні із судинного русла циркулюючих імунних комплексів - плазмаферез, ультрафільтрація.
Зверніть увагу
Такий компрес тримають на тілі до трьох днів, знімають, розмочивши теплою водою, і прикладають нову «липучку». Процедури проводяться до одужання і підходять також для лікування аденоми простати, запалення маткових придатків і енурезу. Геморагічний васкуліт здавна лікували соком молодий пекучої кропиви.
Корисна порада
Для лікування васкуліту широко застосовуються медичні препарати кортікостероідной і цитостатической груп. Кортикостероїди допомагають знизити запалення кровоносних судин. До даної групи препаратів відносять преднізолон, метилпреднізолон. Лікуючий лікар може призначити кортикостероїди і цитостатики разом. Інші види лікування застосовують для лікування окремих типів васкуліту.