Як зробити силовий бампер.

Силовий бампер виконує дуже важливу функцію щодо захисту автомобіля від наслідків ударів і зіткнень. Однак не у всіх заводських комплектаціях навіть потужних автомобілів вони передбачені, деякі виробники і зовсім не виготовляють цю деталь навіть в якості додаткового оснащення. Доводиться майструвати силовий бампер самостійно.
Інструкція
1
Враховуючи те, що силовий бампер повинен мати підвищену міцність, при його виготовленні використовується цільний зігнутий металевий лист. Залежно від конструкції можуть знадобитися круглі і квадратні труби, куточок і швелер. Справа ця дуже непроста, оскільки доведеться займатися різкій, зварюванням, сверлением, зачищенням швів і фарбуванням, з причини чого доведеться обзавестися всім необхідним обладнанням.
2
Перш ніж приступити до виготовлення, автовласник повинен чітко уявляти функції бампер а і його зовнішній вигляд. Потрібно продумати все до дрібниць - місця кріплення, наявність дуг, розташування фар, номера, площадки під лебідку та інші. Матеріал повинен відповідати встановленим ГОСТам.
3
Побудуйте креслення, як зразок можна використовувати старий бампер . Креслення будуєте і розраховуйте таким чином, щоб не вносити конструктивних змін в автомобіль (а також, щоб співробітники ДПС не вирішили, що бампер сам по собі вже є конструктивним зміною).
4
Точки кріплення силових бампер ов вибирайте з таким розрахунком, щоб звести до мінімуму кількість змін в кузові. Розрахуйте вага бампер а і його граничне навантаження.
5
Зваріть каркас бампер а. При необхідності покрийте антикорозійними препаратами. Закріпіть бампер на автомобілі і зробіть необхідні «навіси» - фари, сигнальні вогні і пр.
6
Посилені бампер и кріпляться безпосередньо до рами, а в її відсутність - до лонжеронів. Якщо на автомобілі встановлюється лебідка, то краще місце її розташування - всередині бампер а. У такому вигляді вона працює більш ефективно.
7
Для захисту силового бампер а може бути використано спеціальний пристрій - кенгурятник. До речі, до нього можна потім прикріпити особливі троси веткоотбойніков.
8
Передні і задні бампер и можуть оснащуватися майданчиками для лебідки і кріпленнями для запасних коліс і пр.
9
Проте виготовлення силового бампер а своїми силами може мати небажані наслідки, оскільки цим можуть займатися організації, що мають на це ліцензію. До того ж немає жодної гарантії, що при аварії силовий бампер кустарного виготовлення впорається зі своєю основною функцією - захистом автомобіля.