Як визначитися в сім'ї.

При створенні сім'ї ми зазвичай не замислюємося, чиї лідерські якості сильніше. Нами править любов, пристрасть і бажання прожити все життя поруч з обранцем. Але буває, що, зіткнувшись з першими сімейними проблемами, ми не можемо швидко визначити своє місце, свої обов'язки і свою роль в родині . Все ж це необхідно прояснити якомога раніше, щоб уникнути сварок і різних неприємних наслідків.
Інструкція
1
Незважаючи на давні традиції, дотримуючись яких, чоловік повинен стати наріжним сім'ї та будувати сімейне життя за своїми переконаннями, в наш час все частіше жінка бере на себе управління "сімейним кораблем". Тверезо оцініть свій характер і характер чоловіка. Якщо ваш чоловік є лідером по натурі, то не варто оскаржувати його першість в родині , це до добра не доведе. Поступіться йому місце глави сімейства, адже крім небагатьох привілеїв воно також несе в собі безліч турбот і обов'язків. Але буває і так, що характер чоловіка спокійний і скромний, в цьому випадку він сам з легкістю передає дружині свої повноваження глави.Также бувають і такі сім'ї, в яких панує рівноправність і взаємоповага. Такого "ідеалу" досягти деяким парам буває вкрай складно.
2
Навіть якщо у вашій родині глава - чоловік, це не позбавляє вас права брати участь у важливих сімейних процесах. Найчастіше чоловік лише виробляє на оточуючих враження сімейного лідера, тоді як фактично до всього його підштовхує розумна і хитра дружина. При правильній політиці навіть норовливий чоловік стане робити те, що ви захочете, причому буде щиро впевнений, що всі його вчинки залежать тільки від нього. Що для цього потрібно? По-перше, завжди підтримуйте впевненість чоловіка у тому, що у вашій родині він - повноправний господар. Показуйте йому, що ви в ньому потребу, що без нього ви ні з чим не впораєтеся, тоді чоловік буде допомагати вам. Не бійтеся здаватися слабкою, в кожному чоловікові закладена поблажливість до жіночої статі. Хваліть чоловіка, якщо він виконав будь-яке ваше доручення, навіть найменше. Чоловіки небайдужі до похвал, навіть якщо не показують це зовні. Не чекайте допомоги, а просите самі, щоб чоловік допоміг вам.
3
Якщо ви все-таки вирішили взяти лідерство на себе, це також ваше право. Але не забувайте про те, що жінці-лідеру доводиться дуже важко, адже вона повинна не тільки контролювати сімейне життя, але ще й виконувати материнські і домашні обов'язки. Буде подвійно складно, якщо одночасно ви ще й робите собі кар'єру. Жінки, які є головними в родині , часто уподібнюються чоловікам, переймають їхні риси - жорсткість і навіть грубість, адже їм доводиться так багато звалювати собі на плечі. При цьому їхні чоловіки часто втрачають інтерес до них, так як не отримують ніжності, доброти, ласки і турботи. Ще й мимоволі пригнічується їх природний інстинкт добувача, годувальника, господаря.
4
Оптимальний варіант - домогтися сімейного рівноправності. Важливі рішення мають прийматися обопільно. В родині нехай панувати турбота, взаємоповага і взаємна підтримка. У такому сприятливому сімейному кліматі чоловік і дружина стають більш впевнені в собі і в своїх можливостях, вони прагнуть до нових вершин, бо знають, що у них є підтримка. В рівноправній родині кожен виконує свої обов'язки.
5
Який би тип сімейних відносин ви не вибрали для себе, головне, щоб ви були щасливі разом, щоб вам приносило задоволення жити (а не виживати) удвох. Тому чим раніше ви визначите своє місце в родині , тим спокійніше і щасливіше буде ваша спільне життя.