Як зробити джойстик.

Як мовиться, джойстик - зброя ігромана. Без цього нехитрого пристрою не обходиться жоден поважаючий себе любитель комп'ютерних ігор і симуляторів. Але не завжди, навіть у настільки затятих фанатів ігор, є можливість придбати чергову новинку ринку ігрових аксесуарів. Вихід з положення досить простий - зробити самому. І джойстик далеко не єдиний елемент у цьому списку. Хоча почати все ж краще з того, що простіше. Збираємо джойстик .
Вам знадобиться
  • ігрова приставка, оптопара, фотодіоди, світлодіоди
Інструкція
1
Для цього буде потрібно стара ігрова приставка. Візьміть від неї джойстик . У деяких приставок їх може бути кілька. Два цілком достатньо. Їх потрібно буде розбирати, тому беріть те, що вам не шкода або давно не іспользуется.Ітак, в наявність у вас два старих джойстик а. Вмонтуйте в один з них дві оптичні пари (оптопари). У кожної з них своя задача: одна буде регулювати рух вперед-назад, інша - вліво-вправо. Оптопари можна вийняти з механічною комп'ютерної мишки. Якщо у вас немає непотрібною, то її можна купити в магазині. Виберіть найдешевшу. Звичайно, ці оптопари продаються і окремо, але це значно дорожче. Потім вам будуть потрібні світлодіоди, які необхідно приклеїти до рухомої частини джойстик а, а до нижньої нерухомої - фотодіоди.
2
Другий джойстик можна використовувати як своєрідну коробку передач. Крайні положення джойстик а будуть замикати відповідні контакти так, щоб вийшло 4 позиції (вліво, вправо, вгору, вниз). Це ідеально підходить для автосимуляторів.
3
Наприкінці один джойстик підключіть до ігрового порту на комп'ютері, а інший - до першого за допомогою знову ж саморобного порту.
4
Звичайно, було б нерозумно заперечувати, що ручна збірка не так ефективна, як професійна, зате це обходиться в багато разів дешевше, а головне - цікавіше.
5
При цьому ви можете творчо виразити себе і свої ідеї. Хто знає, може бути, ви відкриєте в собі справжній талант, який довго ховали в підсвідомості.