Як підключити сітку.

Кількість активних користувачів комп'ютерною технікою зростає з кожним днем. Цей процес призводить до того, що в багатьох будинках вже з'явилися ноутбуки або стаціонарні комп'ютери. А в деяких випадках вищевказаних пристроїв відразу декілька. Природно, багато з власників певної кількості комп'ютерів бажають об'єднати їх усіх в єдину локальну мережу. Втіленню цього бажання сприяє наявність величезного кількість варіантів створення подібної мережі.
Вам знадобиться
  • свитч
  • мережеві кабелі
Інструкція
1
Перш ніж ви приступите до створення власної локальної мережі, визначте для себе її тип і структуру. Мова йде про те, що якщо серед комп'ютерної техніки переважають ноутбуки, то найрозумніше використовувати бездротові технології передачі даних. А у випадку, коли ви маєте справу тільки лише зі стаціонарними комп'ютерами, логічно створювати дротову локальну мережу. Залежно від прийнятого вами рішення придбайте або Wi-Fi маршрутизатор, здатний створювати бездротову точку доступу, або світч. Врахуйте також той факт, що маршрутизатор здатний об'єднувати в собі функції бездротового роутера і світча, так що якщо ви плануєте надалі підключати до вашої мережі ноутбуки, то краще придбати саме його.
2
Якщо ви все-таки вирішили створити дротову локальну мережу, то придбайте світч з певною кількістю LAN-портів, через які ви будете підключати до нього комп'ютери. Встановіть світч в безпосередній близькості від розетки мережі змінного струму. Придбайте мережеві кабелі в кількості, рівній кількості підключаються комп'ютерів. Використовуючи ці кабелі, з'єднайте зі світча всі потрібні комп'ютери.
3
Дочекайтесь появи нової локальної мережі на будь-якому комп'ютері. Відкрийте центр управління мережами і загальним доступом і перейдіть в властивості нової локальної мережі. Знайдіть рядок «протокол інтернету TCP/IP (v4) і відкрийте її властивості. Заповніть рядок «IP-адреса» та натисніть Tab. Намагайтеся не використовувати без крайньої на те необхідності складні поєднання цифр при введенні IP-адреси. Якщо до вашого свічту буде підключений сервер або комп'ютер з доступом в інтернет, то заповніть поля «DNS-сервер» і «Основний шлюз» його IP-адресою.
4
Виконайте дії, описані в попередньому кроці на інших ноутбуках або комп'ютерах. Коли ви будете вводити IP-адресу, завжди замінюйте останнє значення. Це обов'язкова умова для правильної роботи майбутньої мережі.