Як навчитися уважності.

Уважність - це рівень володіння вашим життям. Чим більше ви керуєте увагою в кожен момент, тим продуктивніше і цікавіше будь-яка дія і саме життя.
Інструкція
1
Усвідомте користь роботи над розвитком вніманія.- Часто через неувагу витрачається час на переробку чого-небудь. Наприклад, на роботі ви перечитуєте інформацію і просите повторити доручення, а виходячи з дому, раптом спохвачуєшся, вимкнули ви утюг.- Неуважність скорочує відчуття радості життя. Чому б не перетворити монотонний суботній шопінг в пригоду? По дорозі в магазин загляньте в обличчя перехожих, озирніться навколо - і життя стане цікавішим! - Через відсутність уваги непотрібний навик з часом стає шкідливою звичкою, яка живе своїм життям. Наприклад, позбутися зв'язки «млинець» допоможе увагу до того, як ви говоріте.- Недолік уваги може призвести до хвороби, розставання з близькими людьми, притуплення життєво важливих почуттів.
2
Робота з увагою ведеться за кількома напрямками: - Повна концентрація на одному действіі.- Здатність сприймати і обробляти зауваження, доповнення, коригування в процесі виконання одного действія.- Здатність ігнорувати непотрібну інформацію, відсіювати сторонні шуми (в т.ч . інформаційні) .- Здатність переключати увагу з однієї дії на другое.- Здатність продуктивно працювати над кількома справами одночасно (включає в себе навички перших 4-х напрямів). Починати треба з двох простих справ.
3
Зацікавте себе в залученні уваги. Якщо немає внутрішнього бажання (наприклад, на роботі), сформулюйте мотиви.
4
Завжди виконуйте роботу якісно, роблячи все від вас залежне. Якщо виконуєте щось вперше, не лінуйтеся обміркувати кожен етап і його наслідки.
5
Контролюйте, як йдуть ваші справи. У цьому допоможе порядок на робочому місці, лад у думках. Займіться прибиранням.
6
Усвідомте себе тут і зараз. Уважно відзначте все, що вас оточує, ваш внутрішній стан. Поміняйте місце або його складові (фон, стан речей, освітлення). Відзначте зараз навколишнє оточення і ваші відчуття.
7
Намалюйте квадрат 6х6 клітин. У кожній клітині напишіть числа від 1 до 36 в різній послідовності чорною пастою. Поміняйтеся малюнками з партнером. Тепер послідовно показуйте на числа ручкою (1, 2, .., 36). За аналогічною схемою зробіть квадрати з числами, написаними червоною пастою. Показуйте на числа в зворотній послідовності (36, 35, .., 1). Тепер зробіть квадрат і напишіть врозкид числа 1-18 - чорною, 19-36 - червоною. Показуйте на числа: 1 - чорне, 36 - червоне, 2 - чорне, 35 - червоне і т.д.Упражненіе вчить концентрації і переключення уваги. З часом збільшуйте кількість чисел.
8
Увага - це психічний процес відображення світу. До психічних процесів також належать: воля, пам'ять, мова, мислення, сприйняття, уявлення, уява, емоції, почуття, відчуття. Між ними існує залежність - розвиваючи одне, ви зміните якість іншого.
9
Відпочивайте. Якщо ви перевтомилися розумово чи фізично, для відновлення уваги організму необхідний відпочинок.
Зверніть увагу
Розвинути увагу «про запас» не можна. Необхідна постійна робота.
Корисна порада
1. Формування уваги у кожної людини йде за індивідуальним шляху, залежно від різних факторів, у т.ч. вихідних можливостей людини. Але поліпшення цього процесу залежить, в першу чергу, від бажання і роботи над собой.2. Працюючи над увагою, робіть це усвідомлено. Не варто прагнути всі зауважити - це, навпаки, призведе до розсіяного увазі. Направляйте увагу тільки на те, що необхідно в даний момент. Це ключ до розуміння явищ.