Як перевірити ксенон.

Ксенон - 54-й елемент таблиці Менделєєва, який являє собою інертний газ, який знайшов широке застосування в електротехніці. Справа в тому, що коли ксенон поміщають в герметичну скляну колбу і ініціюють електричний розряд, він починає випромінювати яскравий білий світ, за своїми характеристиками нагадує денний. Це властивість було покладено в основу виробництва ксенонових ламп.
Інструкція
1
Існують три категорії таких ламп - з довгою і короткою дугою, і третю групу представляють ксенонові лампи-спалаху. Конструкція лампи досить проста. Вона складається з колби, зробленої з кварцового або звичайного скла з упаяними з двох кінців вольфрамовими електродами. Після того, як всередині створюється вакуум, простір заповнюється ксеноном. У лампи-спалаху передбачений оперізувальний колбу додатковий третій електрод.
2
Уже не перший рік ксенонові лампи використовуються в фарах деяких марок автомобілів. Достоїнствами таких ламп є економічність, довговічність і надійність. Однак при заміні галогенових ламп ксеноновими, щоб не засліплювати водіїв зустрічних машин, доведеться повністю замінити фари. Перед початком роботи потрібно детально вивчити інструкцію. Після вилучення лампи, що підлягає заміні в захисній кришці необхідно просвердлити невеликий отвір діаметром близько 25 мм і протягнути через нього провід до блоку розпалювання.
3
Для безпеки в отвір встановлюється влагозащитная гумка. Перед тим, як встановити лампу в гніздо і зафіксувати, її необхідно протерти спиртом.
4
Потім затискач «+» з'єднується з акумулятором, заводиться двигун і включаються фари. Залишається перевірити працездатність системи освітлення та відповідність параметрів тим, що вказані на упаковці, після чого провести регулювання фар. Допустима різниця повинна відповідати +/- 500К.
5
Для перевірки ламп на величину споживаної електроенергії достатньо зазирнути в їхні технічні характеристики. Для галогенною лампи величина енергоспоживання дорівнює 55 ватам, а для лампи Ксенону 35 ватам. Ксенон ові лампи значно перевершують галогенні лампи по довговічності. Термін служби лампи Ксенону може досягати 3000 годин, у той час як термін служби галогенною лампи - приблизно 400 годин.
6
Ксенон ові лампи найбільш надійні в процесі експлуатації, але існують і певні мінуси. Для включення лампи Ксенону потрібен якийсь час. Наявність ксенонового освітлення - зайвий привід причепитися до вас співробітникам дорожньо-постової служби та державної служби автомобільної інспекції. Слід врахувати, що ксенонові лампи ще й дорожче, порівняно з галогенними.
Зверніть увагу
У більшості країн виробники автомобілів встановлюють саме ксенонові лампи, через їх потужного освітлення при економному витрачанні енергії. Так само ці лампи більш довговічні в порівнянні з рештою лампами. Для порівняння галогенних і ксенонових ламп проводилися порівняння в ході їх перевірок в різних умовах. Так, за допомогою приладу фотометра визначили, що яскравість світла, передана ксеноновой лампою, більше яскравості галогенною лампи практично в два рази. Для визначення спектру світловий гами ксеноновой і галогенною ламп скористалися спектрометром, який визначив такі дані: для «галогенки» - три тисячі двісті Кельвіна (жовтий колір), для «ксенону» - 4200, 6000, 7500 кельвінів при білому, блакитному і синьому кольорі відповідно .