Як визначити сплав.

Ви випадково натрапили на старовинну бабусину брошку і не можете зрозуміти, з чого вона. Що ж, найпростішим способом розібратися в ситуації, що склалася є похід до ювелірних справ майстру, який за напрацьованою методикою під мікроскопом, а також із застосуванням хімічних препаратів визначить вам склад сплаву . До цієї процедури ювелір приверне також ваги і додаткове прикладне обладнання у вигляді пилочок і голочок.
Інструкція
1
Найбільш застосовним методом є визначення сплаву пробірним каменем. В основі методу лежить аналіз із застосуванням еталона металу, який розпізнають в сплаві, і лидийского каменю, на який наносять слід. Сам камінь повинен бути певної породи у вигляді чорного бруса пористої структури. За кольором залишеного сліду ювелір і визначає сплав, частку присутності дорогоцінного металу у виробі.
2
Якщо наявність дорогоцінних металів під питанням, то фахівець вдається до повноцінному хімічному аналізу з використанням «царської горілки», яка зі стовідсотковою гарантією позначить присутність в сплаві золота або платини. В основі хімічної реакції лежить властивість кислоти розчиняти дорогоцінні метали. Саме це і спровокувало появу назви «царська».
3
До сучасних засобів визначення складу сплаву відносяться емісійні спектрометри. Їх діапазон значно ширше, ніж приватні методи ювелірів, і визначають у складі сплавів кольорові, чорні метали, а також гірські породи. Принцип роботи цього приладу побудований на застосуванні різних плазмових зарядів.
4
Звичайно, для домашнього використання набувати спектрометр недоцільно, та й визначення сплаву брошки вашої бабусі не буде настільки сильним мотиватором для покупки емісійного спектрометра. Вам буде краще звернутися в спеціалізований заклад або науково-дослідну лабораторію, що виробляють подібні аналізи для населення.